Кияни почали трохи краще сплачувати за комуналку

Кияни почали трохи краще сплачувати за комуналку

За квітень у столиці рівень оплати за житлово-комунальні послуги склав понад 86 відсотків. Це на 6 відсотків більше, ніж у березні.

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

– Я вдячний, що чимало киян та керівників підприємств, дослухалися до нашого звернення і погасили борги за комунальні послуги. Ці кошти місту життєво-необхідні. Бо це і розрахунки столиці за енергоносії, зарплатня двірників, працівників аварійних бригад, працівників ТЕЦ і насосних станцій. Та багатьох інших фахівців, які продовжують щодня працювати. Понад 20 тисяч комунальників виконують свою роботу. І ми не допустили збоїв у роботі житлово-комунальної системи з початку карантину, – підкреслив Кличко.

Він зазначив, що дуже важливо, що в період карантину, багато киян дослухалися до заклику залишатись вдома і скористатись онлайн сервісами для сплати за послуги.

– За цей час рівень оплати за комуналку онлайн за допомогою муніципальних сервісів зріс на 15 відсотків, – зазначив мер столиці.

Нагадаємо, у березні загальна заборгованість за комунальні послуги в Києві сягала 6 млрд гривень. 

Кличко підкреслив, що міське підприємство «Центр комунального сервісу» в період обмежень опрацювало понад 300 тисяч онлайн звернень киян. Це звірка платежів, передача показників лічильників, постановка на облік. І сьогодні всі консультації і питання щодо надання комунальних та житлових послуг можна вирішити онлайн.

– Я раджу користуватися цими можливостями, не витрачаючи час на черги і не ризикуючи здоров’ям. І сьогодні в кількох соціальних мережах ми запускаємо проєкт «Навчіть найрідніших платити за комуналку онлайн». Там буде перелік всіх ресурсів, що допоможуть зробити такі платежі, – сказав Віталій Кличко.