У поліції Києва зробили важливу заяву щодо 9 травня

У поліції Києва зробили важливу заяву щодо 9 травня

У Києві на День перемоги 9 травня правоохоронці посилять охорону правопорядку. Зокрема, у Парку Вічної Слави, де заплановано проведення акції, встановлять пропускні пункти.

Про це повідомив начальник Головного управління Національної поліції у Києві Андрій Крищенко.

Аби не допустити провокацій та порушень правопорядку, перед початком акції вибухотехніки та кінологи ретельно перевірять місце, де відбудеться захід. Крім того, на спеціально встановлених пропускних пунктах співробітники будуть проводити поверхневий огляд відвідувачів. Тому просимо з розумінням поставитися до превентивних заходів, адже все це потрібно для забезпечення безпеки, наголосив Андрій Крищенко.

Керівник столичної поліції зазначив, що поліцейські проводитимуть роз’яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання карантинних обмежень та заборону використання символіки тоталітарних режимів.

Андрій Крищенко нагадав, що за використання георгіївської (гвардійської) стрічки, правопорушнику загрожує до 5100 гривень штрафу або адміністративний арешт строком до 15 діб.

А за виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганду комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів передбачена кримінальна відповідальність – до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Щоби не створювати конфліктних ситуацій з поліцією і не провокувати інших громадян, закликаємо учасників акції не використовувати заборонену символіку. Будь-яке правопорушення буде негайно припинятися, а діям порушників – надаватимуть правову оцінку, – попередив Андрій Крищенко.

Окрім охорони публічної безпеки та порядку, поліція Києва контролюватиме і виконання карантинних вимог. Тож правоохоронці насамперед проводитимуть роз’яснювальну роботу, а злісних порушників притягуватимуть до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Звертаюся до містян із проханням дотримуватися вимог карантину. Також закликаємо учасників та організаторів не порушувати законодавство і не створювати конфліктних ситуацій. Адже від правосвідомості кожного з нас залежить не тільки порядок на вулицях столиці, а й перемога у боротьбі з пандемією, – наголосив Андрій Крищенко. 

Раніше мер Києва Віталій Кличко заявив, що у столиці не будуть проводити масові заходи 8-9 травня через карантин.