Як навчальні заклади Києва виходитимуть з карантину, розповіли у Департаменті освіти

Як навчальні заклади Києва виходитимуть з карантину, розповіли у Департаменті освіти

Сьогодні відбулася пряма трансляція «Як міська влада і заклади освіти Києва готуються до виходу з карантину»​ за участі Олени Фіданян, директорки Департаменту освіти і науки Києва.

Під час ефіру Олена Фіданян презентувала Проєкт відновлення освітнього процесу у закладах освіти міста Києва та режиму їх роботи після зняття карантинних обмежень, розповіла про розподіл обов’язків щодо забезпечення умов для відновлення освітнього процесу в закладах освіти; заходи щодо підготовки установ (приміщень) до повернення учасників освітнього процесу; обов’язкові заходи під час освітнього процесу після зняття карантинних обмежень та дала рекомендації щодо дій у разі виявлення хворого в закладі освіти під час освітнього процесу.

За словами Олени Фіданян, навчальний процес відновиться поступово: після відповідного рішення уряду про завершення обмежень та розпорядження КМДА розпочнеться робота. Підготовка триватиме 10-14 днів. Зокрема, cпочатку в районах з'ясують стан здоров'я працівників освіти і чи готові вони вийти на роботу. Будуть створені комісії з підготовки навчальних закладів, проведена дезінфекція приміщень та огляд медичного кабінету на предмет наявності необхідних засобів. 

У закладах загальної і середньої освіти до 22 травня фізичного повернення в заклади дітей не передбачається. Оскільки підготовка закладів освіти займе 10-14 днів, то немає сенсу дітей повертати фізично до школи. 

Що стосується дошкільних закладів. то після підготовки приміщень, з'ясування стану здоров'я вихователів та дітей, відновлення їх роботи можливо. При цьому будуть введені низка заходів: батьків до закладів не пускатимуть, проводитимуть щоденні огляди дітей, а також дезінфекцію та провітрювання. Кожна група повинна мати окремий вхід, не передбачається загальних свят і об'єднань груп. Розроблений алгоритм дій при виявленні хворих.

Щодо середніх і загальних навчальних закладів, ймовірно, діти підуть в школи 1 вересня. У якості заходів безпеки закладам рекомендується відкрити всі можливі входи, щоб можна було провести скринінг або опитування про стан здоров'я кожної дитини і уникнути скупчень Якщо входів мало – розбити прихід учнів за індивідуальним розкладом початку понять. Також рекомендовано побудувати рух приміщенням та режим роботи їдальні, щоб уникнути масового скупчення дітей. Також не проводити масові заходи.