У сервісі прокату велосипедів назвали «найпроблемніші» райони столиці

У сервісі прокату велосипедів назвали «найпроблемніші» райони столиці

Цього року велосипеди надзвичайно популярні – це альтернативний вид транспорту для людей, котрі не мають автомобіля чи спецперепусток до автобусів. Водночас, активувалися люди з низькою соціальною відповідальністю – велосипеди коштують немало, навіть крадені. Тож мережа велопрокату Next bike Kyiv, з моменту подовження карантину, зазначила чималих проблем з пошуком велосипедів, які не доїхали до бази.

– Частині людей нема чим себе зайняти, а деяким немає що їсти. Тому активувалися люди з низьким соціальним статусом (бомжі), у них перервався харчовий ланцюжок і майже пропав заробіток: картон, пляшки, жерстяні банки і т.д. що ми «виробляємо» під час нормального життя. Сюди ж можна віднести й наркозалежних, які промишляли дрібними злочинами, але поле діяльності скоротилось... Прийшли до нас. І почали тягати. Хтось намагався здати в ломбард, хтось в прийому металу, хтось перепродати, – скаржиться директор мережі велопрокату Next bike Kyiv Олексій Кушка.

Та найбільше директор дивується з того, що серед злодіїв чимало підлітків та молодих людей, які заради розваг іноді «чудять». Також трапляються й дорослі, наче нормальні, але які зважуються на сумнівні прибутки.

Цього року крадіжками традиційно відзначилася Русанівка, Троєщина (Райдужний), Позняки/Осокорки, Оболонь, додалися Дорогожичі, Караваєві дачі, Борщагівка (Гната Юри, Кольцова), Видубичі, Теремки, Печерськ, Житомирська, Академмістечко.

Ми пишаємось тим, що своєчасно надали альтернативу людям їздити на роботу чи з роботи, по справах і т. ін. Але ще раз попереджаємо на велосипедах встановлено GPS маячки. Велосипеди впізнавані. Знайдемо і на 3-му поверсі, і у підвалі, і гаражі прийомці. BIG BROTHER is watching you, – зазначив Олексій Кушка.

Він нагадав, що за крадіжку велосипеда «світить» стаття 185 ч. 1 або ч. 2. І до 5 років ув'язнення.