Киян закликають підписати петицію проти домашнього насильства

Киян закликають підписати петицію проти домашнього насильства

Спільнота Creative Women Space закликає киян підписати петицію щодо ратифікації Стамбульської конвенції проти домашнього насильства над жінками.

Стамбульська конвенція – це міжнародна угода Ради Європи, яку станом на січень 2020 року підписали уже понад 35 країн Європейського Союзу. Вона визнана найвищим міжнародним стандартом у попередженні та боротьбі з насильством щодо жінок та домашнім насильством.

– В Україні домашнє насильство над жінками замовчується, поліція ігнорує звернення, а жертва часто виставляється винною. Підписання Україною ратифікації Стамбульської конвенції проти домашнього насильства потягне за собою окреслення цієї проблеми в правовому полі. Наша команда вже підписала петицію. Для деяких з нас це перша підписана петиція в житті, – зазначили у спільноті.

Документ розроблений з метою ефективно протистояти широкому спектру явищ, серед яких психологічне насильство, фізичне насильство, сексуальне насильство, передусім зґвалтування, примусовий шлюб, примусовий аборт, примусова стерилізація, каліцтво жіночих статевих органів, злочини в ім’я так званої «честі», переслідування, сексуальні домагання.

Підписати петицію можна за цим посиланням. До кінця збору підписів залишилося 19 днів.

Для підписання потрібно зареєструватися на сайті, це забере декілька хвилин, можна зробити через bank ID.