Стало відомо, як виставлять оцінки столичним учням, і чи будуть літні шкільні табори

Стало відомо, як виставлять оцінки столичним учням, і чи будуть літні шкільні табори

Депутат Київради, голова Постійної комісії з питань освіти, науки, сім'ї, молоді та спорту Ганна Старостенко відповіла на найбільш актуальні питання киян щодо навчального процесу й організації навчання у школах столиці з 1 вересня.

– Продовжую отримувати величезну кількість запитань про те, коли і як запрацюють наші заклади освіти... Упевнена, відповіді на них цікавлять сьогодні кожну київську родину, –написала Ганна Старостенко на сторінці в Facebook.– Більшість цікавиться, коли діти підуть до школи? Чи будуть навчатися у червні?

– Цей навчальний рік ми однозначно завершимо у дистанційному режимі: у разі введення 2-го етапу пом’якшення карантину у червні до шкіл зможуть повернутися учні 11 класів, але виключно для індивідуальних тематичних консультацій у рамках підготовки до ЗНО, – відповідає Ганна Вікторівна. – Наразі ми думаємо про доцільність відкриття пришкільних денних таборів з урахуванням усіх санітарно-епідеміологічних особливостей. Чи цікава була б вам така опція? Пишіть, будь ласка, у коментарях.

Це стосується лише шкіл чи інші навчальні заклади теж не будуть навчатися?

– Сподіваюся, що з 22 травня карантинні заходи будуть достатньо послаблені, аби ми змогли відкрити садочки. Адже багатьом батькам потрібно буде виходити на роботу, і гостро постане питання про те, на кого залишити найменших. Тож зараз ми проводимо підготовчу роботу (закуповуємо захисні та дезінфікуючі засоби, готуємо покрокові інструкції з відновлення освітнього процесу у садочках). Тут також треба враховувати й те, коли запрацює громадський транспорт, адже працівники садочків мають якось добиратися на свої робочі місця.

Коли орієнтовно очікувати відкриття садочків у Києві?

– За 14 днів після рішення Кабміну про відновлення навчального процесу, адже нам потрібно буде достатньо часу, аби ретельно підготуватися.

Які спеціальні заходи плануються для підготовки шкіл до виходу з карантину?

– Наразі розроблений проєкт регламенту відновлення освітнього процесу у закладах освіти Києва та режиму їхньої роботи після зняття карантинних обмежень. Цей документ передбачає чіткий розподіл обов’язків між усіма учасниками освітнього процесу, пропонує низку обов’язкових заходів з підготовки закладів до роботи, описує порядок збору інформації щодо стану здоров’я вихованців / учнів / студентів та працівників закладів освіти, а також містить рекомендації щодо дій у разі виявлення хворих у закладі освіти під час освітнього процесу.

На базі яких оцінок буде виставлятися річні? Чи братиметься до уваги дистанційне навчання чи на основі 3-ох четвертей?

– Річні оцінки будуть виставлятися за результатами усього навчального року з урахуванням результатів дистанційного навчання. Ми ведемо облік усіх школярів столиці щодо їхньої залученості до онлайн навчання і бачимо, що ситуація дозволяє нам це зробити.

Як бути з учнями, які не брали участі у дистанційному навчанні з різних причин (не було інтернету, бажання, інших можливостей)?

– За нашими даними таких сьогодні близько 1%, у більшості є поважна причина, чому так сталося – вони будуть переведені у наступний клас, все надолужимо восени!

Чи змінився бюджет столичної освіти у зв‘язку з пандемією?

– Освіта й надалі залишається пріоритетом у розвитку столиці, тому ми намагалися максимально зберегти усі статті витрат на цю галузь під час останніх змін до бюджету Києва. Ми змушені були перенести плани міста з реставрації Будинку вчителя та Реконструкції Інституту післядипломної освіти на наступний рік. Усі інші видатки, – від асигнувань на підготовку закладів освіти до нового навчального року, до зарплатного фонду освітян, – залишилися без змін!

Чи буде Київрада переглядати порядок конкурсу на посаду директорів у зв‘язку із змінами, прийнятими ЗУ про повну загальну середню освіту? І чи буде конкурс у столиці літом?

– Так, обов’язково. Над змінами до Положення вже працює робоча група, створена за ініціативи нашої освітньої комісії. І конкурс цього літа відбудеться, про що вже виданий відповідний наказ Департаменту освіти і науки м. Києва.

Чи планується прописати чіткі стандарти до дистанційного навчання? У деяких школах щодня по Zoom проводять по 3 уроки, в когось тільки по одному, а в когось взагалі не проводять, тільки на самоопрацювання.

– Не секрет, що нас усіх карантин застав дещо зненацька. І ми розуміємо, що в восени можлива нова хвиля пандемії, тому вже зараз розпочали роботу з вироблення єдиних стандартів та чітких критеріїв. Адже так буде набагато легше вчителям і учням.

– Якщо Вас цікавлять відповіді на інші питання, пов’язані з цією темою пишіть. Обов’язково відповім!, – запросила Ганна Старостенко.