Столичні вчені прогнозують пік коронавірусу на кінець травня

Столичні вчені прогнозують пік коронавірусу на кінець травня

Дослідники з Центру світових даних «Геоінформатика та сталий розвиток» при КПІ ім. І. Сікорського на основі методології Форсайту здійснили друге прогнозне моделювання ймовірних фаз подальшого розповсюдження коронавірусної інфекції в Україні.

На короткотермінову перспективу (до одного тижня) найбільш ймовірним є продовження лінійного характеру поширення коронавірусу в Україні (перебування в стані «плато»), на що вказало перше дослідження київських політехніків з окремими «сплесками», як це спостерігалося 17, 23, 30 квітня та 2 травня 2020 року.

А далі – до кінця серпня 2020 року – процес поширення коронавірусу в Україні може пройти такі фази:

1. До третьої декади травня 2020 року найбільш ймовірним буде наростання пандемії зі змінним характером – зі сплесками й зниженням.

Це пояснюється:

  • Найгіршим в Європі дотриманням режиму карантину (мобільність автомобільного та пішого пересування в Україні 1.5-3 рази вища ніж у країнах Європи).
  • Найнижчим в Європі відсотком проведених тестів на коронавірус (у 3,5 – 8 разів нижчим ніж в Європі).
  • Одним із найвищих у Європі відсотком інфікованих лікарів (19,1% від загальної кількості хворих) та деякими іншими несприятливими факторами.

2. Протягом третьої декади травня найбільш ймовірним може бути пік пандемії.

3. Повільне згасання пандемії коронавірусу може відбуватися протягом найтеплішої пори року в Україні, з кінця травня до кінця серпня 2020 року, по мірі поступового набуття населенням колективного імунітету, покращенням роботи системи охорони здоров’я, підвищенням соціальної відповідальності та свідомості населення.

4. Протягом осінньо-зимового періоду 2020-2021 років не виключена поява другої хвилі пандемії.