У Дніпровському районі очікують відкриття 4 продовольчих ринків

У Дніпровському районі очікують відкриття 4 продовольчих ринків

У четвер, 30 квітня, «Урядовий кур’єр» опублікував постанову уряду щодо відновлення роботи продовольчих ринків під час карантину за умови дотримання протиепідемічних вимог. Теоретично, вже відсьогодні сотні ринків по всій Україні могли відкрити двері для покупців. Але не все так просто.

Як розповів «Вечірньому Києву» депутат Київради Тарас Криворучко, для поновлення роботи тих або інших ринків у столиці необхідно рішення штабу із ліквідації надзвичайних ситуацій.

– Наразі у Дніпровському районі за умови дотримання всіх протиепідемічних норм, ми очікуємо на відновлення роботи чотирьох продовольчих ринків, а саме тих, що розташовані поблизу метро Лівобережна та Дарниця, а також ринків «Десна» на Воскресенці та «Берком» на Березняках. Поновлення роботи цих ринків буде прийняте за рішенням штабу із ліквідації надзвичайних ситуацій, – розповів Тарас Криворучко.

За його словами, зараз, як ніколи, підприємці потребують підтримки, адже малий та середній бізнес несе втрати через карантинні обмеження.

Нагадаємо, що серед умов роботи ринків: запровадження контролю за температурою продавців та відвідувачів, обмежена кількість покупців, масочний режим та багато іншого. Всього у списку 24 протиепідемічні вимоги.      

Щоденний контроль за їхнім виконанням покладено на територіальні органи Держпродспоживслужби. Зокрема, на кожному ринку мають бути присутні щонайменше два інспектори протягом усього часу його роботи.

– Впроваджені вимоги досить жорсткі і, станом на сьогодні, не кожен ринок погоджується виконувати умови карантину для відкриття. Ми моніторимо готовність. Інформація про столичні ринки, які готові відкритися з 1 травня і дотримуватися умов буде доступна 30 квітня запевнив очільник Головного управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан.

Зі списком 24 вимог для роботи продовольчих ринків можна ознайомитися за посиланням.