Київ підготував план послідовних дій щодо послаблення карантину

Київ підготував план послідовних дій щодо послаблення карантину

Київ підготував план послідовних дій щодо послаблення обмежувальних заходів. Але є рішення, що повинні ухвалити Кабінет міністрів України та Верховна Рада.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції.

– Київ, як я говорив, готується до послаблення обмежень і відновлення економіки міста. Ми вже підготували необхідні для цього рішення, і маємо план послідовних дій. Але не всі важливі і необхідні кроки – в повноваженнях місцевої влади. І є рішення, що в компетенції уряду і Верховної Ради, сказав Віталій Кличко.

Він висловив переконання, що уряд і парламент повинні невідкладно збільшити розмір бюджетної програми на відкриття підприємницької діяльності.  

– Сьогодні в Держбюджеті закладені кошти максимум на 8,5 тисяч майбутніх підприємців. А таких повинно бути мінімум 100 тисяч. Ця програма  буде спрямована в першу чергу на тих, хто втратив роботу. Та українців, які повернулися з-за кордону і готові створювати бізнес та робочі місця, зазначив Віталій Кличко.

Також мер наголосив на важливості створення державної кредитної програми для виробників. 

– Необхідно впровадити державну кредитну програму для виробників, які створюватимуть нові робочі місця. Із нульовою ставкою за кредитом. Так ми зможемо не тільки відновити виробництво, а й використати кризу для імпортозаміщення та  збільшення експорту сказав мер столиці.

Він підкреслив, що необхідно надати органам місцевого самоврядування право регулювати розмір і базу оподаткування місцевих податків та зборів. За видами діяльності, вже сьогодні, не очікуючи нового бюджетного року.

– Цей перелік може бути довшим. Але ми зараз говоримо про необхідні і реальні кроки, що можливо і необхідно здійснити на найближчих засіданнях парламенту та уряду. Бо бізнес повинен працювати. А люди – заробляти. Економіка в кризі, з якої її потрібно витягувати. І це треба робити невідкладно. Сьогодні не до політики і не до популізму та рейтингів. Сьогодні час оперативних рішень і конкретних дій, - підкреслив мер Києва.