Кращі ідеї столичних учнів вибрали на конкурсі

Кращі ідеї столичних учнів вибрали на конкурсі

Цьогоріч переможців Фестивалю шкільних стартапів «Class ідея-2020» обирали шляхом електронного голосування. Підтримати кращі проєкти у 4 номінаціях можна було на сайті фестивалю. Загалом було представлено 62 ідеї, за проєкти свої голоси віддало майже 10 тисяч людей. 

Переможцями Київського фестивалю стартапів «Class ідея-2020»за результатами електронного голосування, стали проєкти:

«IT-help»
Для того, щоб зібрати комп’ютер, слід знати певні правила, без яких процес призведе до великих грошових та часових витрат.
Розроблено додаток «IT_help», який може виконувати ці функції на рівні зі спеціалістами з it-галузі абсолютно безкоштовно. Також цей додаток можна впроваджувати в освіту, бо завдяки ньому людина дізнається всі нюанси про комп’ютер, що надалі їй допоможе реалізуватися в сфері ІТ.

«Біопаливо на основі спиртів» 
Виготовлено експериментальну модель двигуна внутрішнього згоряння за допомогою 3D принтера. Робота цього двигуна – яскравий приклад застосування етанолу в якості біопалива, що є демонстрацією величезних плюсів цього виду палива з точки зору екологічних та економічних показників.
У результаті вивчення спеціальної наукової літератури щодо можливості застосування органічного біопалива на основі спиртів, вивчення досвіду провідних іноземних компаній, автор дійшов висновку, що такий вид палива необхідний Україні з погляду на економічність та екологічність його застосування.
Автором було виготовлено макет двигуна внутрішнього згоряння, і на його основі проведені певні випробування.

«Інтерактивна карта Києва»
Метою проєкту є створення єдиного сайту (додатку для смартфонів) з інтерактивною картою міста Києва. Учні створили сайт, на якому в доступній формі
викладений маршрут для комфортних екскурсій Києвом. Крім карти переміщення, у додатку розроблені інтерактивні елементи, аудіо, відео, фотовізуалізація основних пам’яток столиці з коротким описом кожної. Весь контент є авторським, матеріали підготовані ініціативною групою учнів.
Зараз розроблений сайт із 5 маршрутами: «Київ середньовічний», «Київ архітектурний», «Київ у постатях», «Київ містичний». Сайт двомовний: українська + англійська, плануємо додати ще німецьку, іспанську, французьку версію. У майбутньому планується зробити з сайту додаток.

Платформа «Toucan»допомагає вирішувати задачі з програмування.
Основні можливості: перегляд публічних задач та відправка своїх розв’язків, участь у турнірах, створення задач та перегляд рейтингів. Архітектура є більш гнучкою, за рахунок чого можливе створення задач різних видів, недоступних на інших сайтах, наприклад, на роботу з базою даних. Для комунікації користувачів вбудовано функціонал блогу та форуму у вебсайт.
Мета – популяризація олімпіадного програмування та інших галузей інформатики завдяки розширенню можливостей набувати практичних навичок. 

Переможці отримають відзнаки від Департаменту освіти і науки Києва та подарунки від партнерів на офіційній церемонії нагородження, що відбудеться після завершення карантину.

Нагадуємо, що за результатами «Class ідея-2020» створено традиційну збірку з описами ідей юних авторів, які зареєстрували свої проєкти на фестиваль цього року. Для багатьох учасників ця збірка стане одним із перших видань, у якому вони постануть як справжні винахідники. Вона стане у нагоді під час майбутніх наукових та винахідницьких конкурсів.


«Class ідея» – це фестиваль шкільних стартапів.
Стартапи мають бути абсолютно новими проектами, розробленими учнями з 1 по 11 клас або педагогами.
«Class ідея» – міський Фестиваль. У ньому могли взяти участь кожен бажаючий учень та педагог.

Організатори фестивалю:
Департамент освіти і науки Києва,
Київський палац дітей та юнацтва,
КПНЗ «Київська Мала академія наук».