Абітурієнтам розказали, коли буде ЗНО та як обрати університет

Абітурієнтам розказали, коли буде ЗНО та як обрати університет

Карантин вніс зміни в освітній процес, але ЗНО відбудеться за будь-яких обставин.

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний. Він відповів на головні запитання щодо проведення ЗНО та дав поради випускникам. 

Коли проходитиме ЗНО

Якщо карантин завершиться до початку червня, основна сесія ЗНО відбудеться між 25 червня та 17 липня. 
Якщо карантин триватиме до початку серпня, основна сесія ЗНО відбудеться між 17 серпням та 4 вересня. 

Чому ЗНО важливе?

По-перше, ЗНО не дозволить повернути корупцію при вступі. По-друге, в умовах епідемії ЗНО набагато безпечніше ніж вступні іспити.
Він нагадав, що минулого року на бакалаврат вступило 145 тисяч абітурієнтів, кожен з яких подавав кілька заяв – загалом 900 тисяч заяв. 70% з них були подані до університетів 5-ти міст – Києва, Харкова, Львова, Дніпра та Одеси. Якби хтось наважився скасувати ЗНО, сотні тисяч абітурієнтів та їхніх батьків по кілька разів їздили б інші міста для складання вступних іспитів. Вони б у великій кількості збирались би в аудиторіях. А ЗНО – це 15 учасників в одній аудиторії і щонайменше 1,5 метри відстані між ними. Тим паче, ЗНО складають переважно за місцем проживання.

Поради випускникам

  • Продовжуйте готуватися до ЗНО – самостійно або на онлайн курсах. На Youtube-каналах МОН, телеканалах «Рада» та «Київ» щодня відбуваються уроки з підготовки до ЗНО. 
  • Обирайте якісні програму та університет. Вища освіта – інвестиція вашого часу та ресурсів у майбутнє, у якому у вас є достаток та омріяна справа.  
  • Обирайте сильні університети, у яких є сильні викладачі, сильні студенти та сприятливе середовище. Одразу відкиньте ті заклади, у яких дають та беруть хабарі. Сильні викладачі – це ті, до яких студенти самі хочуть йти на пари. Ті, які займаються дослідженнями. Ті, до яких приходять роботодавці, коли їм потрібні нові працівники. 
  • Шукайте університет зі сприятливим середовищем. Там ви зможете реалізувати студентські проєкти, у вас буде справжня практика. Ви зможете самостійно обирати дисципліни.
  • Правду про університет вам розкажуть його студенти і випускники. Знайдіть їх у соціальних мережах та розпитайте про викладачів і умови навчання. 

І пам'ятайте, карантин – це не канікули. Для випускників – це шанс краще підготуватися та зробити свідомий вибір своєї майбутньої професії.