У Київському зоопарку прибрали вхід, на черзі – лев і зубр

У Київському зоопарку прибрали вхід, на черзі – лев і зубр

У рамках реконструкції київського зоопарку почали демонтувати старий вхід. На черзі – бронзові фігури лева та зубра, що зустрічали відвідувачів.

Про це повідомив київський фотограф Олександр Гусєв.

– Пішла епоха. В рамках реконструкції київського зоопарку почали демонтувати старий вхід. Цікаво, що буде зі статуями левів та зубра? – поцікавився фотограф.

Після відкриття нової вхідної групи, відвідувачів зустрічатиме нова скульптура жирафа. Згодом відреставровані скульптури лева та зубра теж встановлять перед входом. Новий вхід тепер буде на розі проспекту Перемоги та вулиці Зоологічної. Там відкриють новий універсальний вольєр для тварин і птахів та приматник.

Як повідомляв раніше заступник голови Київської міської держадміністрації Вячеслава Непоп, скульптури «Зубр та леви» будуть відтворені у своїй первісній формі.

Їхня форма втрачена внаслідок кількох реставрацій у попередні роки. Скульптури виконані з бетону і мідної окови (чеканки). Зараз скульптури знаходяться в аварійному стані, – зазначає Непоп.

Фігури відновлять заслужений художник України Олександра Рубан, донька автора оригінальних скульптур, та її чоловік, народний художник України Віктор Липовка.

Відкриття було заплановане на середину весни, проте карантин вніс свої корективи й нова дата ще невідома.

На місці «старого» входу до зоопарку, згідно зі схемою, що є складовою частиною проєкту, розташується паркова для екскурсійних автобусів. Багаторівневий паркінг для автомобілів буде на розі вулиць Зоологічної та Молдавської. Тут поряд розташують і паркову для велосипедів, скутерів, сігвеїв і навіть скейтбордів.