Неплатники заборгували Київводоканалу понад пів мільярда гривень

Неплатники заборгували Київводоканалу понад пів мільярда гривень

В умовах пандемії коронавірусу і запровадження карантину Київводоканал продовжує безперебійну подачу питної води киянам та водовідведення. У ситуації, коли платежі населення суттєво впали, підприємство опинилися у непростому становищі, адже кошти постійно потрібні для оплати електроенергії, закупки реагентів та матеріалів, виплати заробітної плати, а крім того з`явилися додаткові витрати на закупку засобів захисту для працівників, дезінфікуючих речовин, перевезення персоналу, виробництво додаткових об`ємів дезінфіканту з гіпохлориту натрію тощо.

– В таких умовах особливо величезні борги деяких абонентів, які роками не сплачують послуги водопостачання та водовідведення і навіть ігнорують судові приписи. Борг за спожиті послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення складає 628,8 млн грн, наголошують у Київводоканалі.

Вони пояснюють, що хоча загальна кількість особових рахунків із заборгованістю становить майже 460 тис., але існує категорія сталих боржників, їх майже 50 тис., які станом на 01.04.2020 мають загальну заборгованість 440 млн грн, що складає 70% від загальної суми боргу.

– Ці кошти вже сьогодні конче потрібні Київводоканалу не лише для поточних виплат та стабільної роботи підприємства, а й для додаткових заходів безпеки, ремонтів, налагодження виробництва дезінфектантів. Тому Київводоканал змушений піти на крайні заходи – звернутися до спеціалізованих юридичних компаній, зазначають у Київводоканалі.

Підприємство вже розмістило оголошення про закупівлю відповідних послуг на сайті Prozorro.

– Наголошуємо, що ці заходи будуть застосовуватися лише до злісних неплатників, чий борг перевищує 5000 грн. Це  ні в якому разі не стосується тих споживачів, які не мали змогу вчасно сплатити послуги у період карантину через фінансові труднощі, пов`язані з втратою роботи чи зменшенням доходів, зазначають у Київводоканалі.

Вони нагадують, що на період дії картину не нараховують та не стягують штрафи і пеню за несвоєчасну оплату ЖКП.

Водночас Київводоканал готовий укладати договори реструктуризації заборгованості та шукати інші шляхи вирішення проблем, якщо у киян виникли труднощі з оплатою послуг.