У столиці стало легше дихати

У столиці стало легше дихати

Ситуація з якістю повітря у столиці трохи стабілізувалася

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

– Через суху весну і велику кількість пожеж ми отримали дуже небезпечну ситуацію, яка змінюється майже щогодини. Переважно, через людську недбалість та умисні підпали, в багатьох районах Києва й області стаються пожежі. Тільки минулого місяця рятувальники більше 400 разів виїжджали на гасіння підпалів сухої трави. Звідси ж – і тління торф’яників, і лісові пожежі – такі як в Чорнобильській зоні та в Житомирській області. Крім того, що ми втрачаємо сотні гектарів лісів, всі продукти горіння потрапляють у повітря. Уже майже тиждень Київ у світовому антирейтингу міст із високою загазованістю повітря. Все це – наслідки пожеж. Зараз ситуація трохи стабілізувалася. Завдяки зусиллям наших пожежників, зміні напрямку вітру та короткочасним дощам. Якість атмосферного повітря в Київській, Житомирській областях, а також у столиці, – дещо покращилася, зазначив Кличко. 

Також він нагадав, що в МВС створили спеціальну групу з протидії підпалам. А Нацгвардія розпочала антидиверсійну операцію у лісах.

– Я дякую небайдужим людям, які інформують про підпали та викликають правоохоронців. Таким чином поліція вже затримала кількох паліїв. І, переконаний, покарання для них має бути найсуворішим!  наголосив Віталій Кличко.

За інформацією столичної поліції, богослужіння в Києві під час Великодніх свят відбулися без особливих порушень обмежувальних правил. Про це Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції.