Велодоріжки та лід: архітектори підтримали реконструкцію стадіону «Старт»

Велодоріжки та лід: архітектори підтримали реконструкцію стадіону «Старт»

Легендарний стадіон «Старт», що на вулиці Шолуденка у Шевченківському районі, нарешті реконструюють. Як зміниться комплекс – показали на архітектурно-містобудівній раді.

Про це повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури КМДА, головний архітектор Києва Олександр Свистунов.

– Ми дуже вдячні, що проєктанти ТОВ «ГЛОБАЛ-ПРО» вийшли на містобудівну раду саме з передпроєктними пропозиціями для консультації з нашими експертами. Саме такий алгоритм дій і має бути в ідеалі! – зазначив Олександр Свистунов.

За словами проєктантів, планується повністю реконструювати напівзанедбаний спортивний комплекс відповідно до сучасних стандартів, зробити дворівневий підземний паркінг, реконструювати додаткову трибуну та відреставрувати об’єкти, які є історичними пам’ятками: вхідну браму, меморіал футболістам «матчу смерті» та футбольне поле.

Також планується привести до ладу і навколишню територію, створення бігових та велодоріжок з благоустроєм всього парку.

У самому ж комплексі має з’явитися невеликий музей, два зали для занять баскетболом та волейболом, кафе та фітнес-клуб. За даними проєктантів, комплекс матиме потужність у 3 700 осіб з можливістю збільшення до 5 тисяч.

Загалом, експерти підтримали ініціативу реконструкції та дали свої рекомендації щодо доопрацювання проєктних рішень на подальших стадіях проєктування.

Як раніше розповідав «Вечірньому Києву» голова Шевченківської РДА Олег Гаряга, у новому спорткомплексі «Старт» з’явиться льодова арена. Адже сьогодні у Києві майже не залишилося льодових стадіонів для хокеїстів, фігуристів та просто любителів покататися на ковзанах.

Олег Гаряга сподівається, що «Старт» вдасться реконструювати за 2 роки.

Нагадаємо, що у 2010 році легендарну споруду та близько 5 гектарів землі різними схемами було передано приватній компанії для будівництва житлового комплексу. Тільки після 24 судових засідань новій київській владі вдалося повернути стадіон місту.