На площі Перемоги реконструюють трамвайні переїзди

На площі Перемоги реконструюють трамвайні переїзди

Уже незабаром автомобілісти прїжджаючи площі Перемоги будуть позбавлені "приємності" поскакати переїжджаючи трамвайні колії на площі Перемоги. КП «Київпастранс» запропоновало сучасну конструкцію трамвайного переїзду, яку використовують у багатьох європейських країнах. Тож з 24 вересня до 4 жовтня фахівці реконструюватимуть переїзд на площі Перемоги (вул. Воровського – просп. Перемоги), на якому замінять гумове покриття. 

Комфортність та безпека проїзду через переїзд автомобільного транспорту забезпечатьуєть "постеливши" на трамвайних коліях суцільне покриття із великогабаритних залізобетонних плит, в які на одному рівні із шляховим покриттям дороги вмонтовуються рейки трамвайної колії. При цьому трамвайне полотно за висотою вирівнюється з прилеглим покриттям проїзної частини вулиці. Для закріплення рейок у поздовжніх жолобках плит застосовується епоксидна заливка, яка протягом 24 годин твердіє та набирає міцності. Термін служби такої конструкції становить 20-25 років (до граничного зносу рейок) і вона практично не потребує поточного обслуговування.

Як зазначив генеральний директор КП «Київпастранс» Сергій Майзель, подібну технологію підприємство передбачає застосовувати на більшості трамвайних переїздів, що розташовані на магістральних вулицях Києва. Роботи триватимуть за дорученням Київського міського голови Віталія Кличка та на виконання розпорядження КМДА «Про підвищення рівня безпеки та умов дорожнього руху на проїзній частині вулично-шляхової мережі м. Києва при переїзді через трамвайні колії, на окремих ділянках колій та вузлах».