У Києві в ході спецоперації пошкодили пам'ятку Революції Гідності

У Києві в ході спецоперації пошкодили пам'ятку Революції Гідності

На алеї Героїв Небесної Сотні знову баталії, в результаті яких 14 квітня постраждав об’єкт культурної спадщини – ліхтарний стовп – частина пам'ятки історії «Місце бойових дій та масової загибелі громадян в районі вул. Інститутської у м. Києві під час акцій протесту у лютому 2014 року» (охоронний № 946-Кв).

Про це повідомив Музей Революції Гідності.

Працівники СБУ затримали чоловіка, який представлявся працівником Кабміну та пропонував за гроші працевлаштування в органах державної влади – таку інформацію подає офіційний сайт Служби безпеки України

У процесі затримання підозрюваного розгорнулася ціла спецоперація з гонитвою і стріляниною. У результаті сталося ДТП – водій білого «Лексуса» звернув на алею Героїв Небесної Сотні (яка закрита для транспортного руху, але є проїзною для обслуговування готелю «Україна»), не впорався з керуванням, зніс бетонні клумби та врізався в ліхтарний стовп – відповідне відео записав ресурс «ДТП.KIEV.UA». Пошкоджений стовп – «свідок» трагічних подій у центрі столиці 20 лютого 2014 року і містить сліди від куль. 

Генеральний директор Національного Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло заявив, що інституція підготувала акт пошкодження об’єкта та направила листи на Офіс Генпрокурора, ДБР, Нацполіцію і Департамент охорони культурної спадщини КМДА. Крім стовпа, пошкоджено бруківку у його основі і розтрощено шість бетонних клумб, які блокували незаконне паркування на Алеї. 

 Стовп є одним із об’єктів збереження, – зауважив гендиректор музею. – Це стовп, на якому два отвори від куль – він якраз є під охороною як складова пам’ятки місцевого значення. Водночас це також речовий доказ для слідчих. 

Пан Ігор наголосив – у теперішньому статусі алея Героїв Небесної Сотні лишається беззахисною як історична пам’ятка, як місце-свідок поворотних для історії України подій. 

 Ми повідомили відповідний орган нагляду за пам’яткою. Це Департамент охорони культурної спадщини КМДА, – заявив директор музею. – А вони впродовж п’яти робочих днів повинні розглянути таку інформацію, провести моніторинг чи дослідження (скласти відповідний акт) і прийняти рішення про призначення охоронного заходу. 

Він додав, що це ДТП вкотре свідчить – зберегти Інститутську в автентичному вигляді нереально, багато важливих об’єктів, зокрема доказів у кримінальних провадженнях, зникло або пошкоджено за останні 6 років. Алея Героїв Небесної Сотні у статусі вулиці, а не меморіалу, дуже вразлива, і може постраждати як від вандалів, так і подібних надзвичайних ситуацій.

На жаль, це не єдиний за останній час випадок пошкодження «навколореволюційної» експозиції. Нагадаємо, напередодні, 6 квітня, було зіпсовано виставку «Століття нескорених», що просто неба на майдані Незалежності. Наразі достовірно невідомо, чи був це акт вандалізму, чи «винні» сильні пориви вітру.