Атака на столичну владу: система захисту відкинула 71 мільярд електронних запитів

Атака на столичну владу: система захисту відкинула 71 мільярд електронних запитів

Атака на електронні сервіси Київської міської державної адміністрації триває вже четверту добу.

Тільки що директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров повідомив, що атаку здійснено з 13 мільйонів ІР-адрес. Система захисту відкинула 71 мільярд запитів. Це наймасштабніша DDoS-атака на сервіси КМДА.

Станом на вечір вівторка ситуація спокійна. Але хто знає, чи це кінець? З вечора суботи відбулося 3 хвилі атак на міські е-сервіси. Одночасно запити надсилали щонайменше 2,6 мільйонів користувачів при нормальному навантаженні у 10 тисяч.

– Навантаження, м'яко кажучи, надмірні. Але хакери не врахували, що усі міські сайти і сервіси захищені потужною внутрішньою мережею, яка відбивала 90% з мільярдів атакуючих запитів, – коментує Назаров. – Наші спеціалісти з кіберзахисту роблять все, щоб забезпечувати сталу роботу е-сервісів. Хто вирішив спробувати «покласти» сервіси Києва – вже з'ясовують правоохоронці.

Назаров додав рекомендацію: «Я особисто рекомендую користуватися одним з міських майданчиків з е-послуг. Юзайте додаток Kyiv Smart City та Особистий кабінет киянина для сплати за послуги ЖКГ або отримання міських сервісів онлайн. Перевірено – працює».

P.S: на скріншоті – зростання трафіку за тиждень, на якому добре видно хвилі атак.