Київські науковці розрахували два сценарії коронавірусу в Україні

Київські науковці розрахували два сценарії коронавірусу в Україні

Пік захворюваності на COVID-19 в Україні очікується з 14 по 22-23 квітня. Такі прогнози Світового центру даних при Київській політехніці.

Про це повідомляє пресслужба Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Українські вчені зі Світового центру даних «Геоінформатика і сталий розвиток» проаналізували вплив пандемії коронавірусу на економіку України, розробили прогнозну математичну модель, провели комп’ютерне моделювання цього явища і розробили сценарії можливого розвитку подій.

– Результати сценарного моделювання показують, що для України функція швидкості змінювання кількості випадків COVID-19 набуває свого максимуму на 51-52 день від першого зареєстрованого хворого, а саме на другу половину квітня 2020 року (22-23 квітня). Після досягнення цього максимуму, внаслідок жорстких карантинних заходів в країні, має відбутися «злам» попередньої тенденції, і розпочатися зниження швидкості зростання кількості випадків захворювання, зазначають у пресслужбі.

За песимістичним сценарієм до кінця квітня кількість інфікованих може досягнути 60 тисяч, а людські втрати можуть перевищити 4 500 осіб. За оптимістичним сценарієм, який може відбутися за умови збігу ряду важливих обставин, включаючи можливі ефективні дії влади, названі сумні показники можна було б зменшити, як мінімум, втричі.

Науковці зазначають, що влада України може використовувати результати цього дослідження для розробки плану дій, спрямованих на упередження пандемії і подолання її наслідків.

Світовий центр даних «Геоінформатика і сталий розвиток» на базі Київської політехніки працює під егідою Міжнародної ради з науки (International Science Council). Він є одним із 53 світових центрів даних, розташованих в 13 країнах світу, які накопичують, аналізують та обробляють великі обсяги наукових даних різної природи (Big Data). Останнім часом одним з найактуальніших завдань Міжнародної ради з науки і підпорядкованих їй світових центрів даних стало дослідження пандемії коронавірусу в світі та застосування передових досягнень науки для її подолання.