У Києві займуться «нелегальними» працівниками та зарплатами «у конвертах»

У Києві займуться «нелегальними» працівниками та зарплатами «у конвертах»

В умовах карантину, коли тисячі підприємств вимушені були припинити свою роботу, почастішали випадки порушення трудового законодавства. Попри урядову постанову про тимчасову заборону звільнення працівників та збереження за ними оплати праці, по всій країні прокотилася хвиля скорочень.

На багатьох підприємствах більшу частину співробітників відправили у відпустку «за свій рахунок», а тим хто ще їздить на роботу або працює з дому, зменшили зарплати.
Кількість безробітних збільшується щодня.

Цим користуються недобросовісні роботодавці, розміщуючи в інтернеті об’яви про вільні вакансії в тій або іншій сфері. Звичайно, без офіційного оформлення трудових відносин, податків та внесків на обов’язкове державне соцстрахування. Не кажучи вже про гарантії виплати обіцяної зарплати.

Хай там що, але сьогодні, як ніколи, виплата зарплати «в конверті» матиме ще більші негативні наслідки як для кожної окремої людини, так і для суспільства в цілому.

Працівники позбавляються соціальних гарантій, а держава втрачає надходження до бюджету та соціальних фондів. Тобто без зарплати можуть залишитися лікарі, вчителі, правоохоронці пенсіонери, комунальники…

Щоб покращити ситуацію у столиці, заступник голови КМДА Марина Хонда затвердила план заходів щодо сприяння легалізації виплати заробітної плати і трудових відносин із найманими працівниками.

Зокрема, передбачається проведення інформаційної кампанії про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин, а також щодо негативних економічних та соціальних наслідків виплат зарплат «у конверті».

В іншому випадку, «нелегалів» будуть виявляти та передавати інформацію щодо них до контролюючих та правоохоронних органів.

Також будуть відслідковувати оголошення про вакансії в інтернеті, розмір середньої зарплати та в разі її зменшення, з’ясовувати причини.

- У разі виявлення за результатами проведеного аналізу фактів порушення норм законодавства щодо державних гарантій з оплати праці, а також суттєвих розбіжностей розміру середньої заробітної плати, які зазначені в оголошеннях про вакансії та відображені ними у звітностях, що подані до органів державної статистики та податкової служби, направляти відповідну інформацію до головного управління Держпраці у Київській області в порядку інформування та відповідного реагування, - йдеться у план заходів щодо сприяння легалізації зайнятості.