Скільки втратять місцеві бюджети через коронавірус і не тільки

Скільки втратять місцеві бюджети через коронавірус і не тільки

Через вже запроваджені зміни у податковому законодавстві після ухвалення антикризового закону № 3275, місцеві бюджети матимуть втрати щонайменше 12,4 млрд грн.

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

– Всупереч позиції Президента і Прем'єра, яку вони задекларували на зустрічі з мерами, депутати не дослухалися до вимог місцевих громад. І ухвалили законопроєкт, в якому створили несправедливі умови для бізнесу. Та забезпечили окремому великому бізнесу надприбутки за рахунок податків до бюджетів всіх рівнів. Тільки втрати бюджету столиці - в умовах боротьби з коронавірусом становитимуть близько 1,6 млрд грн, – наголосив Віталій Кличко. 

За його словами, через схвалення законопроєкту № 3275, у громад не буде коштів на зарплати медикам, вчителям, соцпрацівникам, вихователям, працівникам транспорту і ЖКГ.

– Бо депутати врахували тільки частину пропозицій асоціації. І схвалили половинчасті рішення. Наприклад, надали відстрочку по сплаті податку на землю і нерухомість і бізнесу, що не працює, і тому, що працює! Надав місцевому самоврядуванню можливість ухвалювати рішення про перегляд ставок тільки по єдиному податку. А також – позбавив у березні громадян коштів від оренди паїв, забезпечивши таким чином прибутки агрохолдингам. Це несправедливо! – підкреслив Віталій Кличко.