Столичні енергетики спорудили гніздо для лелек

Столичні енергетики спорудили гніздо для лелек

ДТЕК Київські електромережі облаштував у Києві вже п’яте гніздо для лелек. Так столичні енергетики убезпечили птахів від ураження струмом та гарантували клієнтам стабільне електропостачання.

Як повідомила пресслужба ДТЕК Київські електромережі, встановлення спеціальних конструкцій для птахів – це виконання на практиці зобов’язань, які ДТЕК узяв на себе в рамках Глобального договору ООН.

Спеціальну конструкцію змонтували на електричній опорі по вулиці Радосинській у приватному секторі столичної Троєщини. Її встановили для укріплення аварійного гнізда, що будь-якої миті могло пошкодити електромережу та наразити на небезпеку життя птахів.

– ДТЕК ще у 2007 році взяв на себе зобов’язання по захисту довкілля в межах Глобального договору ООН, які наполегливо виконує. Ми у повній мірі усвідомлюємо власну відповідальність за збереження біологічного різноманіття. Чергове лелечине гніздо підтверджує серйозність наших намірів. Адже наша діяльність має не тільки приносити користь людям. Вона повинна бути дружньою до природи, зазначив генеральний директор ДТЕК Київські електромережі Маріс Куніцкіс.

Спеціалісти ДТЕК Київські електромережі регулярно оглядають лінії електропередачі. Фіксують місця на електроопорах, де лелеки облаштували свої оселі. Потім спеціально за ними спостерігають аби вони не спричинили аварії.

Коли птахи відлетять у вирій, гнізда укріплюють спеціальною металевою конструкцією. Вона влаштована таким чином, що піднімає лелечину домівку над рівнем повітряної електричної лінії. Таким чином енергетики створюють умови для безпеки птахів та унеможливлюють аварійні відключення, що можуть ставатися через сповзання гнізд на дроти.

ДТЕК облаштовує гнізда лелек вже восьмий рік поспіль. На сьогоднішній день встановлено 149 спеціальних платформ у Дніпропетровській та Донецькій областях. У листопаді 2019 року перші дві такі конструкції з’явилися в м. Києві. У 2020 році компанія планує системно продовжити реалізацію проєкту у столиці та на Київщині.

Як повідомлялося раніше, ДТЕК доєднався до Глобального договору ООН в 2007-му році. Щороку компанія інвестує в проєкти зі сталого розвитку більше 3,5 мільярдів гривень.