Коронавірус і гречка: у МОЗ розповіли, що робити українцям

Коронавірус і гречка: у МОЗ розповіли, що робити українцям

Українців закликають не панікувати через коронавірус, не штурмувати магазини та дотримуватися заходів профілактики.

– Не треба скуповувати гречку, сказав заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу щодо ситуації навколо коронавірусу.

За його словами, в Україні не зафіксовано жодного нового випадку захворювання на цю інфекцію. Він повідомив, що загалом на коронавірус перевірили 43 осіб. Підтверджено лише один випадок у Чернівецькій області (3 березня).

Віктор Ляшко в черговий раз закликав українців дотримуватися заходів профілактики: ретельно мити руки, уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра), у разі появи будь-яких симптомів застуди звертатися до сімейного лікаря. Крім того, він попросив менше пересуватися літнім людям, які перебувають у групі ризику.

Тим часом народний депутат Вікторія Сюмар, яка була присутня на закритому для журналістів засіданні Кабміну, повідомила про прийняте урядовцями рішення: ввести карантин в Україні до 3 квітня.  

– Він передбачає закриття навчальних закладів, заборону масових зібрань понад 200 осіб. Це стосується і спортивних заходів (які можуть без глядачів відбуватися, і культурних заходів). Закриття авіасполучення з деякими країнами. Також буде закрита більша частина КПП. З 219 лишиться 49. Прем’єр каже, що там обладнані місця для карантину, написала Вікторія Сюмар на своїй сторінці у Facebook.

Вона також повідомила, що уряд виділив 100 млн гривень на закупівлю товарів індивідуального захисту в приватних внутрішніх компаній.

– На наше питання про наявність масок, міністр охорони здоров’я сказав, що є в наявності 15 млн штук. Лишилося зрозуміти де вони, – написала Сюмар.

Тим часом у Центрі громадського здоров’я України нагадали, що медична маска не захищає від зараження вірусами. Носити її повинні лише люди із симптомами респіраторних захворювань, медпрацівники та особи, що доглядають за хворими.

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», у столиці закривають школи, університети та розважальні центри.