На першій станції київського метро запрацював швидкісний мобільний інтернет

На першій станції київського метро запрацював швидкісний мобільний інтернет

З 5 березня три мобільні оператори почали надавати послуги 4G зв'язку на станції київського метрополітену "Академмістечко". Це перша станція столичної "підземки", де став доступний швидкісний мобільний інтернет.


- Доступ до швидкісного інтернету в метро важливий для киян. Київ – велике сучасне місто. Життя тут активне, і не менш активні мешканці. Можливість завжди  бути онлайн дозволить не збавляти обертів, продуктивно використовувати свій час навіть у щоденних поїздках. Ми хочемо, щоб 4G з’явилося на всіх станціях метро якомога швидше. Тож очікуємо на рішення Київради, яке необхідне для повноцінного запуску, – зазначив радник Київського міського голови Максим Бахматов.

Запуск 4G на цій станції став можливим завдяки раніше укладеному договору сервітуту між операторами (lifecell, Vodafone Україна, Київстар) і КП "Київжитлоспецексплуатація". В рамках цього договору оператори мають право модернізації частини обладнання, встановленого на станції Академмістечко, до стандарту 4G.

Для повноцінного запуску і розгортання 4G на всіх станціях протягом 2020 року депутати Київської міської ради повинні прийняти рішення про плату за доступ телеком операторів до інфраструктури міста, зокрема метрополітену. Якщо таке рішення буде прийнято депутатами на найближчій сесії міської ради – 12 березня, – то всі три оператори планують запустити 4G ще на 8 станціях метро протягом першого півріччя, а на всіх станціях – до кінця 2020 року.

У липні 2019 року оператори в рамках тендеру вибрали компанію Huawei в якості постачальника рішення для будівництва загальної 4G мережі в столичному метрополітені. Технічне рішення від Huawei дозволяє використовувати одну базову станцію відразу всім трьом операторам.

Зараз для розгортання 4G на станції Академмістечко Київстар, Vodafone Україна і lifecell використовували частоти в діапазоні 1800 МГц: смуги шириною 20 МГц, 20 МГц і 15 МГц відповідно до ліцензій на 4G кожного з операторів.. Але в майбутньому також буде задіяний діапазон 2600 МГц, що дозволить забезпечити кращу якість і швидкість мобільного інтернету.

Використана технологія 4G LTE. Згідно зі специфікацією, LTE-мережі дозволяють забезпечити швидкість вхідного трафіку до 326,4 Мбіт/с, а вихідного - до 172,8 Мбіт/с.

Фото Олексія ІВАНОВА