Як викликати «швидку допомогу» з першого квітня у Києві

Як викликати «швидку допомогу» з першого квітня у Києві

Київ та обласні центри підпишуть контракти на надання екстренної медичної допомоги з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Як зміниться робота служб екстренної допомоги після цього розповіли представники служби та Міністерства охорони здоров’я під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

-Сьогодні від нас отримають пропозиції про підписання контрактів 24 обласних центри надання екстренної медичної допомоги та міста Києва.  НСЗУ цого року збільшує фінансування “ектсренки” на майже 800 мільйонів гривень. Загалом, із 1 квітня, за 9 місяців НСЗУ спрямує на оплату екстренної допомоги близько 4,7 млрд грн. По-друге – буде єдиний тариф. Раніше тариф на “екстренку” встановлювала місцева влада, він був усюди різний, і це не дуже добре. Зараз же цей тариф єдиний, обрахований на одну особу. Це кошти, які потраплять від НСЗУ на рахунок закладу. Обсяг цих грошей – це добуток зареєстрованого на цій території населення і встановленого тарифу, – розповіла т.в.о. голови Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан.

У Нацслужбі наголошують, що екстрена медична допомога залишається повністю безкоштовною і буде надаватися незалежно від того, чи людина має підписану декларацію.

-Зараз, на жаль, дуже широко поширюється міф, що екстренна медична допомога для пацієнтів може бути платною. Я хочу наголосити: екстренна медична допомога буде надаватися будь-якій людині, незалежно від того, чи є в цієї людини декларація, чи немає, – зазначила Тетяна Бойко, директорка департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України.

Номер виклику швидкої не змінюється – виклики і надалі потрібно адресувати на “103”, але тепер центри екстренної медичної допомоги будуть під’єднані до єдиної системи “Централь 103”. Це спеціальна аналітична система, яка покращить швидкість і точність реагування.

 За словами заступника міністра охорони здоров’я України Дмитра Луфера, минулого року для закладів екстренної медичної допомоги п’яти областей та Києва закупили 433 машини. Цього року на купівлю автомобілів закладено ще майже мільярд гривень.

Також заклади екстреної медичної допомоги спільно розробляють “єдиний маршрут пацієнта”. Це теж відобразиться на швидкості та якості реагування на виклик.

У Національній службі здоров’я нагадали, що викликати “швидку” потрібно виключно у серйозних випадках.