Київські митники знайшли масонську зброю

Київські митники знайшли масонську зброю

Чергову спробу контрабанди виявили у міжнародному поштовому відправленні. Цього разу київські митники вилучили масонський ритуальний меч, який прямував в Україну із США.

Про це повідомляє Київська митниця Держмитслужби на своїй сторінці у Facebook.

- Меч з рукояткою загальною довжиною 90,7 см, що був вилучений під час перевірки поштового відправлення із США, експертами визначено як довгоклинкову холодну зброю колючої дії. Дана зброя подібна за зовнішнім виглядом до масонських мечів, поширених в США в XIX-XX століттях, - розповіли митники.

В декларації цю холодну зброю, заборонену до пересилання у міжнародних поштових відправленнях без дозвільних документів, відправник назвав сувеніром. Складено протокол про порушення митних правил.

У Київській митниці нагадали, що за останній час вже втретє вилучають мечі. В двох попередніх випадках виявили середньовічний палаш довжиною 83 см XVI-XVII ст. та скіфський меч довжиною 35 см VII-VI ст. до н.е., які експертами віднесено до історичних та культурних цінностей.

Свідоцтв на право вивезення даних культурних цінностей - палаша, який прямував до Великобританії, та меча, якого відправляли до Румунії, – не було.

Старовинну зброю було вилучено за протоколами про порушення митних правил.