Кияни дізналися про 9 небезпечних для здоров’я риб

Кияни дізналися про 9 небезпечних для здоров’я риб

Про користь страв із риби відомо всім. Дієтологи всього світу рекомендують їсти більше риби, оскільки в ній містяться незамінні для організму жирні кислоти, цінний білок, безліч різних вітамінів і мікроелементів. Але чи вся риба корисна для здоров’я?

В управлінні Держрибагентства Київщини розповіли про ті види риб, які варто вводити до раціону якомога рідше або відмовитися від них взагалі.

Сом. Може виростати до значних розмірів і для прискорення цього процесу в багатьох рибних господарствах його підгодовують гормонами. Особливо відрізняється в цьому плані риба, яка імпортується з азіатських країн. Безпечний і більш цінний з харчової точки зору той сом, який росте на волі.

Макрель. Містить ртуть, яка не виводиться, а накопичується в організмі людини, провокуючи різні хвороби. Найменш небезпечна в цьому плані атлантична макрель, її можна їсти без обмежень.

Тунець. В тунці, особливо в атлантичному і блакитному, міститься багато ртуті. Крім того, тунця, який виріс в природних умовах, на прилавках майже немає, адже він знаходиться на межі зникнення, і вся готова риба надходить із ферм, де її підгодовують антибіотиками і гормонами.

Тиляпія. Корисних жирних кислот в тиляпії небагато, а ось за концентрацією шкідливих жирів вона може конкурувати навіть зі свинячим салом. Надмірне вживання цієї риби збільшує рівень поганого холестерину і робить організм більш чутливим до алергенів.

Вугор. Через високий вміст жирової тканини вугор легко абсорбує наявні у воді промислові та сільськогосподарські відходи. Особливо великий рівень інтоксикації цими речовинами у американських особин. Для європейського вугра також характерне зараження великими дозами ртуті.

Пангасіус. Основний обсяг пангасіуса, якого привозять до нашої країни, вирощується у В’єтнамі, в річці Меконг, яка відноситься до однієї з найбільш забруднених водойм у світі. Крім ртуті, філе цієї риби містить підвищений рівень нітрофуразону і поліфосфатів (канцерогени).

Малакант чи амадай. У цієї риби найвищий рівень зараження ртуттю. Крім того, при її вилові часто не дотримуються необхідних правил, тому ризик отримати харчове отруєння високий.

Морський окунь. Містить достатню кількість ртуті. Крім цього, часто під виглядом морського окуня (особливо в закладах громадського харчування і у випадках, коли продукт продається у вигляді філе) пропонується пангасіус або інші сорти дешевшої риби.

Маслюкові риби. Ця риба містить гемпілотоксин (воскоподобну речовину, що додає м’ясу тварини маслянистого смаку), який не засвоюється організмом. Цей токсин не дає сильної шкоди, але може спровокувати розлад травлення. Щоб зменшити кількість гемпілотоксину, рибу рекомендується смажити або запікати на грилі.