У столиці відзначатимуть ще ряд пам'ятних дат

У столиці відзначатимуть ще ряд пам'ятних дат

Депутати Київради затвердили перелік пам’ятних дат та ювілеїв для відзначення у столиці у 2020 році.

Як пояснюється, документ спрямований на збереження української національної пам’яті та вшанування пам’ятних дат і ювілеїв. Тож, відповідно до рішення, цьогоріч у столиці пропонується урочисто відзначити чи вшанувати в тому числі:

  • 310 років з дня прийняття Конституції Пилипа Орлика,
  • 75 років з часу перемоги над нацизмом у Другій світовій війні,
  • 30 років з дня початку Студентської революції на граніті, 
  • 75 років з дня створення ООН,
  • 30 років з дня проголошення Декларації про державний суверенітет України,
  • 175 років з утворення Кирило-Мефодіївського товариства,
  • 100 років з дня заснування Національного академічного театру імені І.Франка, тощо. 

Як пояснює пресслужба Київради, після прийняття цього рішення  КМДА  має розробити, затвердити та забезпечити комплекс заходів із відзначення цих дат та ювілеїв. Вони передбачають спорудження меморіалів, пам’ятників, встановлення пам’ятних знаків та меморіальних дощок, організацію тематичних виставок, конференцій, круглих столів та культурно-мистецьких акцій на відповідну тему.

-Національна пам'ять є невід'ємною складовою свідомості кожної нації, а її захист - це питання збереження нації та держави. Запровадження системи заходів із відновлення та захисту української національної пам'яті є запорукою консолідації українського суспільства та збереження національної ідентичності, відновлення традицій та культури української нації. Це, у свою чергу, є однією із базових передумов збереження суверенітету України та відновлення її територіальної цілісності, - зазначив автор документу, депутат Київради Юрій Сиротюк.