У Києві спіймали крадіїв дубів (доповнено)

У Києві спіймали крадіїв дубів (доповнено)

Служба державної охорони природно-заповідного фонду разом з поліцією затримали нічних крадіїв дубів. Лісові браконьєри порізали на колоди дерева у північній частині національного природного парку «Голосіївський» - Святошинсько-Біличанському масиві та намагалися втекти. Злочинців затримали на Гостомельському шосе.

Невідомі особи заїжджали в ліс, різали 2-3 дуби, вантажили в бус та оперативно покидали місце злочину. Цього разу не встигли. Про це повідомили у НПП «Голосіївський».  

- Слідчі дії тривають, - написав директор парку В'ячеслав Потапенко на своїй сторінці у Facebook, опублікувавши відповідні фото. 

Пізніше стало відомо, що за процесуального керівництва прокуратури міста Києва слідчими СУ ГУ НП в м. Києві спільно з Департаментом стратегічних розслідувань НП України викрито та припинено злочинну діяльність 8 учасників злочинної групи, які організували та проводили незаконну вирубку цінних порід дерев на об’єктах природно-заповідного фонду – ландшафтного заказника місцевого значення «Пуща-Водиця». Про це повідомили в пресслужбі прокуратури.
 
За даними правоохоронців, організатором нелегального бізнесу виявився 36-річний мешканець Рівненської області, який залучив до злочинної діяльності ще 7 місцевих жителів, кожен з яких виконував відведену йому роль в залежності від обсягу та складності «замовлення». 

Так, отримавши інформацію про необхідні об’єми деревини – породи дуб, яку необхідно було реалізувати, організатор розробляв схему злочину, проводив огляд деревини на місцевості та маршрути подальшого транспортування зрублених дерев з міста Києва до західних регіонів України для переробки та продажу. Він також забезпечував учасників схеми необхідними документами для створення видимості законності їхній дій та фінансуванням, - зазначили в прократурі.
 
За даними слідства, злочинна група діяла з травня 2019 року по лютий 2020 року. Незаконно зрубану деревину реалізовували за ціною 500 доларів США за кубічний метр.