Азербайджанська діаспора влаштувала вечір пам’яті в столичному Музеї Голодомору

Азербайджанська діаспора влаштувала вечір пам’яті в столичному Музеї Голодомору

26 лютого в Національному музеї Голодомору-геноциду відбувся захід, приурочений до 28-ої річниці Геноциду мирного азербайджанського населення в Ходжали. Його організатором виступила Об’єднана діаспора азербайджанців України (ОДАУ). Про це повідомили в Vesti.AZ.

Участь в заході взяли секретар робочої групи з міжпарламентських зв’язків Україна-Азербайджан по роботі з діаспорними організаціями Іван Слободяник, експосол Азербайджану в Україні Талят Алієв, ексзаступник міністра палива і енергетики України Бурзу Алієв, професор, доктор історичних наук Фархад Туранли, глава ОДАУ Хікмет Джавадов, українські громадські діячі.

За словами глави ОДАУ Хікмета Джавадова, вибір місця проведення цьогорічного заходу був не випадковим. 

-Монумент “Свічка пам’яті” висотою 32 метри, скульптура дівчинки з бронзи, розташована в центрі площі, композиція ангелів на вході в меморіал, алея “Чорних дощок” — все це місця щорічного поклоніння тисяч українців, ідентичність яких свого часу хотіли замінити радянською, вчинивши злочин геноциду — Голодомору. Ми, азербайджанці, які проживають в Україні, шануємо пам’ять безвинних жертв цієї жахливої ​​трагедії. І сьогодні, прийшовши в день Геноциду мирного азербайджанського населення в Ходжали, ми демонструємо всім, що наш народ, який пережив зовсім недавно таку величезну трагедію, розділяє біль українців. Усі, хто прийшов сьогодні до Музею Голодомору продемонстрували, що наші народи об’єднав ще й спільний біль, схожі сторінки історії. Ми переконані, що такі трагедії не повинні повторюватися, а наші народи зобов’язані зберігати пам’ять про них для того, щоб не допустити їх повторення в майбутньому, — зазначив Хікмет Джавадов.

Геноцид в Ходжали — це один із найжахливiших епізодів вірменсько-азербайджанської війни. У ніч з 25 на 26 лютого 1992 року вірменськими збройними формуваннями за участю військовослужбовців 366-го гвардійського мотострілецького полку Об’єднаних сил СНД були вбиті 613 чоловік, в тому числі літні люди, жінки, діти.