Лігво небезпечних роботів виявили у Києві

Лігво небезпечних роботів виявили у Києві

Cпівробітники Служби безпеки заблокували у столиці діяльність «ботоферми», організованої громадянами Росії та переселенцями з окупованих територій Донбасу.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Угруповання мало понад 500 активних акаунтів. Через ці профілі та спільноти його учасники поширювали у соцмережах недостовірну інформацію, підбурювали протестні настрої, здійснювали інформаційні атаки на акаунти вітчизняних високопосадовців.

– Кінцевою метою замовників було зниження довіри громадян до державних інституцій через розповсюдження недостовірної інформації щодо економічної та соціальної ситуації в Україні, розповіли правоохоронці. 

«Ботоферму» також використовували і для розсилки анонімних повідомлень про мінування об’єктів критичної інфраструктури та місць масового скупчення людей, зокрема торгово-розважальних центрів, станцій метрополітену, автовокзалів.

Зловмисники також надавали послуги з дистанційної реєстрації в месенджері Telegram анонімних акаунтів, каналів та спільнот для торгівлі вогнепальною зброєю, вибуховими пристроями, наркотиками тощо.

Під час обшуку за місцем розташування «ботоферми» в орендованому офісі, правоохоронці виявили комп’ютерну техніку та спеціальне обладнання (GSM-модеми, шлюзи), майже 2000 SIM-карток операторів стільникового мобільного зв’язку України. Також вилучені чорнові записи щодо реєстрації користувачів соціальних мереж, які розміщували провокативні коментарі під публікаціями українських політичних діячів.

Особи двох організаторів «ботоферми» встановлені. Наразі тривають процесуальні дії для притягнення їх до відповідальності.