В Україні заборонять міцні та ароматизовані сигарети

В Україні заборонять міцні та ароматизовані сигарети

Уряд схвалив законопроєкт щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу нікотину. Передбачається, що нові правила посилять боротьбу з курінням та встановлять вимоги до обігу електронних сигарет та новітніх тютюнових виробів в Україні. Документ розробили у рамках реалізації Конвенції боротьби проти тютюну та на виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом.

Про це повідомляє пресслужба Кабміну.

– МОЗ пропонує заборонити усі смакові добавки, які роблять сигарети «смачними» та заохочують неповнолітніх та молодих людей до куріння, – йдеться у повідомленні.

Крім того, законопроєктом запроваджуються нові маркування для тютюнових виробів: діючі графічні попередження про шкоду куріння замінять на значно більші за розміром. «Страшилки» займатимуть 65% площі пачки сигарет.

Документ також забороняє вироблення «міцних» сигарет. Це цигарки, у яких показники вмісту нікотину, смоли та монооксиду вуглецю в диму однієї сигарети перевищують: нікотину 1,0 мг, смоли 10 мг, монооксиду вуглецю – 10 мг.

Розширюється перелік тютюнових виробів, що дозволяє контролювати їх розповсюдження, рекламу та пакування. Серед переліку є такі види: жувальний, нюхальний, тютюн для самокруток, люльок, для кальяну та для перорального вживання.

Крім тютюнових виробів, проєкт закону запроваджує визначення трав'яного виробу для куріння. Це виріб на основі рослин, трав або фруктів, що не містить тютюну та який можна споживати через процес згоряння.

Документ також передбачає визначення новітніх тютюнових виробів для електричного нагрівання нових девайсів, які набули значної популярності на українському ринку.

– Вперше в Україні пропонується врегулювати поняття «електронна сигарета». На жаль, до цього часу ці вироби з доставки нікотину залишаються поза регулюванням, а відповідно, можуть вільно продаватися навіть дітям. Нещодавно CDC повідомило про 33 випадки смерті в США, які пов'язують з курінням е-сигарет (вейпів). Натомість в Україні зростає їх популярність серед молоді. За даними дослідження GYTS 2017, понад 18% школярів у віці 13 – 15 років споживають е-сигарети, – розповіли у Кабміні.