Центральний залізничний вокзал у Києві хочуть реконструювати

Центральний залізничний вокзал у Києві хочуть реконструювати

Як повідомив керівник «Укрзалізниці» Євген Кравцов, Центральний залізничний вокзал у Києві буде реконструйовано. Він стане зручним і сучасним. Поряд не буде хаотичної парковки для авто та стихійної торгівлі.

За інформацією Кравцова, оновлення розпочнуть зсередини. У найближчі декілька місяців планують через систему Prozorro обрати партнера, який візьме в оренду торговельні площі на Центральному, Південному вокзалі та конкорсі (понад 10 тис квадратних метрів).

– Торговельні точки, що заважають пасажирам або псують інтер’єр, будуть ліквідовані. Натомість зручні та невикористані площі – комерціалізовані, –написав Євген Кравцов.– Наприклад, як багажне відділення, де зараз проходить виставка Ukraine WOW. За нашими підрахунками, на облаштування нових торговельних місць, потенційний орендар витратить близько 70 млн грн. Завдяки такому підходу буде реконструйовано зсередини вокзал та значно збільшені доходні надходження Укрзалізниці: розраховуємо на зростання у 7 разів.

Повідомляється також, що з початку 2019 року Центральний вокзал завдав компанії «Укрзалізниця» більше 87 млн грн збитків.

– Далі, плануємо реконструювати привокзальні площі, передати частину площ у концесію, й на базі залізничного вокзалу з’явиться торговельно-розважальний центр. До кінця року ми публічно представимо на обговорення громадськості всі етапи наймасштабнішої реконструкції, – пообіцяв Кравцов.

Читайте і дивіться у «Вечірньому Києві», що нині відбувається на Дарницькому вокзалі та в якому стані недобудований корпус.