Українцям загрожує довічне ув’язнення за підробку ліків

Українцям загрожує довічне ув’язнення за підробку ліків

За фальсифікацію ліків суворо каратимуть. Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо посилення покарання за підробку пігулок та мікстур. Документ вносить відповідні зміни до Кримінального кодексу.

Про це повідомляє пресслужба голови держави.

Отже, тепер за виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих ліків загрожує від 5 до 8 років ув’язнення (раніше за такий злочин карали тюремним строком від 3 до 5).

Ті самі дії, вчинені повторно, або у змові, або у великих розмірах, або якщо вони спричинили тривалий розлад здоров'я особи, а також виробництво фальсифікованих лікарських засобів караються позбавленням волі на строк від 8 до 10 років (раніше – від 5 до 8).

Крім того, закон посилює відповідальність службових осіб, діяльність яких безпосередньо пов’язана з обігом ліків.

Розповсюдження фальсифікованих лікарських засобів службовою особою, медичним або фармацевтичним працівником, або через інтернет карається позбавленням волі на строк від 8 до 10 років із конфіскацією майна.

Якщо ж підробка ліків призвела до смерті чи інших тяжких наслідків, то винний у цьому може отримати від 10-15 років ув'язнення і навіть довічне позбавлення волі.