Київський зоопарк випустив молодого зубра на волю

Київський зоопарк випустив молодого зубра на волю

Київський зоопарк передав молодого зубра до Національного парку «Залісся». Нове місце для життя тварині підбирали за рекомендаціями упорядника племінної книги в Україні та Національної академії наук.

Про це повідомили в Київзоо.

– Самець народився в нас і тепер на нього чекає рік в адаптаційному вольєрі площею 2 га разом з іншими молодими зубрами, а потім випуск у ліс. Тут з 1965 року на площі 14 тис га під охороною живе популяція зубра і зараз група нараховує 26 особин. Наш Мускат дуже важливий для генетичного різноманіття групи. Зубра внесено до Червоної книги України, тож важливо підтримувати природні популяції привнесенням нових особин з зоологічних парків та розплідників. А ми обіцяємо навідувати Муската і його нових друзів, розповіли в Київському зоопарку.

Як наголошують фахівці, зоопарки відіграють велику роль у збереженні біорізноманіття планети. Адже саме тут утримуються і розмножуються рідкісні види тварин, для яких створено комфортні умови і можливості для розмноження. Це своєрідний «Ноїв ковчег» планети, резервний генофонд. Адже якщо вони вимруть в природі, проте якась частина їх залишиться у колекціях зоопарків, то в людства залишиться шанс зберегти їх для нащадків. Більш того, повернути цих тварин в природу.

Це вже вдалось із такими видами, повністю винищеними в природі людиною і тепер повернутими в природне середовище, як зубр європейський, олень Давида, кінь Пржевальського, гавайська казарка, арабський орикс, бонтбок та ін. Цих тварин відновлювали з кількох десятків особин завдяки професійному досвіду та співпраці зоопарків