У НАТО сказали, коли Столтенберг приїде до Києва

У НАТО сказали, коли Столтенберг приїде до Києва

Візит генерального секретаря НАТО Йєнса Столтенберга в Україну планується на кінець жовтня.

Про це директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова сказала під час презентації результатів дослідження позицій та планів українських партій, які мають найбільші шанси пройти у парламент, щодо співпраці України з ЄС та НАТО, включаючи виконання Угоди про асоціацію та проведення реформ, які підтримуються Альянсом, інформує Укрінформ.

-На кінець жовтня готується візит генерального секретаря НАТО до України. Якщо ми говоримо про робочий рівень співробітництва, то робота ведеться , представництво НАТО в Україні працює і співпраця відбувається щоденно у різних сферах. Ми намагаємося продовжувати просувати такі реформи, які вважаємо найбільш важливим для України, - сказала Маронкова.

Вона нагадала про те, що Україна ухвалила новий закон про національну безпеку у 2018 році, і тоді було запропоновано цілий пакет законів, які сприятимуть поліпшенню відносин із Альянсом, але поки ще не всі ухвалені.

-Я дозволю собі прямо сказати, що їх треба затверджувати. Там ідеться і про реформу служби безпеки України", - сказала Маронкова.  - Ми думаємо, що треба ще створити комітет у парламенті, який займався би наглядом за діяльністю безпекових структур в України, - додала вона.

Як повідомлялося, візит Північноатлантичної ради НАТО був раніше запланований на 9-10 липня, але його скасували. За словами віце-прем'єр-міністр з питань євроінтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, візит був перенесений у зв'язку з позачерговими виборами до Верховної ради.

Президент України Володимир Зеленський 4 червня на спільному брифінгу з генеральним секретарем НАТО Йєнсом Столтенбергом в Брюсселі заявив, що Україна очікує візиту Північноатлантичної ради НАТО в Київ.