Вас прослуховують: СБУ затримала у столиці нелегальних детективів

Вас прослуховують: СБУ затримала у столиці нелегальних детективів

Служба безпеки припинила у Києві діяльність зловмисників, які протягом 4 років систематично прослуховували абонентів мобільних телефонів та стежили за людьми.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

- Протиправною діяльністю займалися колишні та діючі співробітники Нацполіції, СБУ та кияни, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за аналогічні злочини. З 2015 року зловмисники систематично прослуховували абонентів стільникового зв’язку, проводили візуальне спостереження за об’єктами. Вони також зламували облікові записи користувачів у соціальних мережах, електронній пошті та популярних месенджерах, а також незаконно втручалися до інформаційних ресурсів правоохоронних органів, - розповіли у СБУ.

Учасники злочинної групи підшукували клієнтів серед представників бізнес кіл. Розцінки залежали від складності завдання і сягали кількох тисяч доларів за «комплекс послуг». Організаторами нелегального бізнесу виявились двоє мешканців столиці. Вони відповідали за пошук клієнтів та прийом замовлень. Колишні поліцейські ‒ проводили візуальне спостереження, контактували з посадовцями у поліції та СБУ. Діючі правоохоронці відповідно безпосередньо здійснювали прослуховування.  

- У ході проведення багатоходової спецоперації правоохоронці затримали шістьох учасників групи під час передачі замовнику флеш-носія з тижневим звітом трафіку з’єднань його бізнес-конкурента, - розповіли у СБУ.

Слідчі дії тривають. Затриманим загрожує до 10 років в’язниці.