Коли до Києва вирушать 400 тонн херсонських кавунів

Коли до Києва вирушать 400 тонн херсонських кавунів

Вже завтра, 16 серпня, 400 тонн стиглих херсонських кавунів завантажать на судно компанії «Нібулон», яке має доставити їх до споживачів Києва. Смачні ягоди, зібрані з полів місцевих господарств, наступного дня вирушать вгору Дніпром до столиці.

Про це повідомила прес-служба компанії «Нібулон».

– 16 серпня на вантажному причалі філії «Голопристанська» ТОВ СП «НІБУЛОН» відбудеться завантаження несамохідного судна компанії 400 тоннами стиглих і смачних херсонських кавунів, зібраних з полів місцевих господарств, – йдеться у повідомленні.

За інформацією «Нібулону», відправка кавунів до столиці відбудеться 17 серпня.

У компанії обіцяють, що наступного тижня «смугаста» баржа прибуде на Київщину.

– Уже наступного тижня несамохідне судно NBL-90, у супроводі буксира модернізованого проєкту 121М «Нодарі Чантурія», спущеного на воду в червні 2017 року під іменням відомого миколаївського суднобудівника, прибуде до перевантажувального термінала компанії у Переяславі-Хмельницькому, – розповіли у «Нібулоні».

Саме з цього районного центру поблизу столиці, солодку ягоду доставлятимуть у супермаркети торгової мережі «Сільпо» компанії «Fozzy Group».

Доставка овочів і фруктів із півдня на північ України водним транспортом має кілька переваг. Це дозволяє зменшити втрати продукції, адже вона вантажиться не насипом, як зазвичай, а в спеціальних контейнерах. Крім того, плодово-овочева продукція на баржі не перегрівається, бо вода є природним охолоджувачем, тому товар потрапляє в магазини в кращому вигляді як всередині, так і зовні.

Крім того, водний ланцюжок постачання допомагає в розширенні ринків збуту сезонної продукції і розвантажує автошляхи країни.

Довідка. Вже третій рік поспіль херсонські кавуни відправляються до Києва флотом компанії «Нібулон». Вперше це трапилось у 2017 році у рамках пілотного проєкту Агентства США з міжнародної допомоги USAID «Створення ефективного логістичного ланцюга постачання плодово-овочевої продукції». Тоді вперше за останні 15 років від причалу філії «Голопристанська» відчалило несамохідне судно з 300 тон солодкої ягоди, якою вже через 4 доби смакували жителі та гості столиці.

У серпні минулого року «Нібулон» відправив до Києва вже понад 400 тонн кавунів.