У Києві та на Одеській трасі встановили нові станції зарядки електромобілів

У Києві та на Одеській трасі встановили нові станції зарядки електромобілів

Проїхати між Києвом та Одесою на електромобілі тепер можна з парою зупинок на 20 – 40 хвилин аби випити каву та підзарядити машину. На трасі встановили нові станції зарядки.

У Києві такі 10 станцій вже рік працюють на паркінгах найбільших торгових і бізнес-центрів. Ще 13 станцій будуть встановлені з червня по серпень. Про це повідомили у Департаменті з комунікацій компанії ДТЕК.

Тепер компанія ДТЕК встановила чотири швидкісні зарядки STRUM на Одеській трасі на відстані 100 – 150 км одна від одної у зручних локаціях:

·        на парковці готельно-ресторанного комплексу «Золота Підкова», с. Чупира Київської області, в 100 км від столиці;

·        на заправці SOCAR, с. Ропотуха Черкаської області (поруч із Уманню);

·        на заправці Shell, с. Настасіївка Одеської області, в 130 км від Одеси;

·        на паркінгу супермаркету METRO в Одесі (вул. Аеропортівська, 29).

– Малий запас ходу електромобілів без швидкісної підзарядки робив їх заручниками великих міст, де в основному сконцентровані швидкі зарядні станції. Можливості подорожувати Україною були обмежені. Тепер можна доїхати до моря або в столицю, зробивши кілька зупинок на підзарядку і каву. Наші станції потужністю 50 кВт за 20 – 40 хвилин заряджають акумулятор автомобіля до 80%, – розповів керівник проекту мережі STRUM Ігор Ковальов.

Знайти вільну заправку в столиці або на трасі можна через додаток STRUM Charging для смартфонів. Мультиформатні станції останнього покоління від європейського виробника АВВ здатні забезпечити зарядку будь-якого електромобіля (безпосередньо або через адаптер) і одночасно заряджати дві машини. Безпека, в тому числі для батареї авто, гарантується наявністю повного пакету міжнародних сертифікатів.

– Подорож зі столиці до моря обійдеться в середньому від 300 до 600 грн. Але українці не тільки хочуть економити, а й замислюються над екологічними перевагами цього виду транспорту. Розвиваючи інфраструктуру STRUM, ми допомагаємо їм зробити вибір на користь електромобілів, – повідомив Ігор Ковальов.

До кінця цього літа мережа STRUM виросте до 23 швидкісних зарядних станцій. Обсяг інвестицій ДТЕК у розвиток зарядної інфраструктури вже склав більше 20 млн грн, а після завершення установки станцій на трасах зросте до 30 млн грн.