Єдина надія врятувати столичні житлові двори від хаотичних парковок – підписати петицію

Єдина надія врятувати столичні житлові двори від хаотичних парковок – підписати петицію

Обличчя міста – це не тільки гарний та комфортний центр, пам'ятні місця, архітектура. Це, у першу чергу, житлові двори, які, на жаль, забарикадовані автівками.

Проблема паркування в столиці не вирішується роками. Житлові двори перенасичені припаркованим транспортом, що, своєю чергою, несе загрозу для безпеки та життя людей. Через хаотично припарковані автівки, карети «швидкої» чи пожежні машини не мають вільного доступу, щоб надати допомогу мешканцям цих будинків.

Наразі у Києві єдиного документа про рух та правила паркування в житлових зонах немає, але окремі норми закріплені в різних рішеннях Київської міської ради. Перелік та адреси парковок затверджені одним рішенням, а порядок установки обмежувачів швидкості прописаний у Правилах благоустрою і т. д.

Трохи легше з парковкою в новобудовах. Згідно з новими ДБН щодо планування та забудови територій, заборонено проектування та організацію парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів, а парковки та гаражі рекомендується розміщувати на периферії житлових районів та міжмагістральних територіях, а також у віддалених від ігрових майданчиків та зон відпочинку місцях житлової забудови. Але глобально це не вирішує проблему міста.

Як стало відомо, вчора, за ініціативою ГО «ЄДИНА НАДІЯ!», на сайті Київської міської ради було зареєстровано петицію щодо №8923 Щодо розробки та розгляду Київською міською радою проєкт рішення «Про рух та паркування приватного транспорту у житлових зонах м. Києва».

Автор та голова ГО «ЄДИНА НАДІЯ!» закликає підписати петицію всіх небайдужих киян https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=8923, адже проблема потребує цивілізованого вирішення та юридичного врегулювання, і депутатський корпус не повинен відкладати дане питання до нових віників.

Крім того, за його словами, над відповідним проектом рішення вже працює ініціативна група з фахівців, які готові внести цю ініціативу на розгляд КМР, у випадку, якщо місцеві депутати не відреагують на петицію.

– Житлові двори повинні бути комфортними та доглянутими, там повинні будуватися дитячі майданчики, а не хаотичні парковки, зазначив Олександр Закриничний.