На яких пляжах небезпечно купатися: фахівці розповіли про якість води у столиці

На яких пляжах небезпечно купатися: фахівці розповіли про якість води у столиці

На кількох київських офіційних пляжах краще не купатися. «Київський міський лабораторний центр Міністерства охорони здоров´я України» оприлюднив результати санітарно-мікробіологічних та санітарно-хімічних досліджень проб води, відібраних із відкритих водойм 10 – 17.06.2019.

На кількох найпопулярніших пляжах у воді виявлено відхилення від нормативів:

  • на пляжах «Дитячий», «Центральний», «Передмістна Слобідка», «Золотий», «Тельбін», «Райдужний», «Веселка», «Чорторий», «Галерний», озеро «Вербне» виявлено перевищення індексу лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП);
  • на пляжі «Чорторий» виявлено перевищення індексу лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП) та кишкової палички (Е.соli); 
  • на пляжі «Вербне» та «Пуща-Водиця» виявлено перевищення біологічного споживання кисню (БСК5) та показника рН, що не відповідало санітарним нормативам.

Діючим нормативам відповідали проби води відкритих водойм, відібрані в зонах рекреації (пляжах) м. Києва: пляж «Венеція», пляж «Молодіжний», пляж «Троєщина».

– Індекс ЛКП свідчить про загальне мікробне забруднення, індекс кишкової палички – свіже фекальне забруднення. Про результати досліджень листом повідомлено КП «Плесо», для проведення відповідних заходів. Відпочивати можна, купатися не рекомендовано, про це повідомили у «Київському міському лабораторному центрі».

Проби води з питних фонтанчиків, що функціонують у зонах рекреації (пляжах) м. Києва, відібрані 10 – 17.06.2019 на пляжі «Молодіжний», «Дитячий», «Вербний» відповідали санітарним нормам.

А от не відповідали діючим санітарним нормам проби питної води, відібрані з питних фонтанчиків на пляжах «Венеція», «Центральний», «Передмістна Слобідка», «Золотий», «Веселка», «Пуща-Водиця» – за показником загальні колі-форми – бактеріологічні показники – загальне мікробне число, кількість загальних колі-форм (патогенні ентеробактерії та паразитологічні показники); на пляжах «Тельбін» та «Райдужне» – за вмістом заліза.