Надзвичайна спека та забруднене повітря: що небезпечніше для киян

Надзвичайна спека та забруднене повітря: що небезпечніше для киян

Київ «плавиться». За прогнозами Укргідрометцентру, у столиці до 15 червня висока (4 класу) пожежна небезпека, а далі – 16 та 17 червня – надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.

Через спекотну і безвітряну погоду у повітрі накопичуються шкідливі домішки.

– Протягом 12 – 13 червня, за даними постів спостереження ЦГО ім. Бориса Срезневського, рівень забруднення діоксидом азоту досяг переважно 5 – 6 середньодобових гранично-допустимих концентрацій у районах: вул. Скляренка, Оболонського проспекту, Бессарабської та Деміївської площ, – повідомили в ГУ ДСНС України у м. Києві.

Проте надії на ковток свіжого повітря синоптики не дають – спекотний характер погоди, поле підвищеного тиску, слабкий вітер у приземному шарі та рівень забруднення (тенденція до подальшого зростання) утримаються у м. Києві до 18 червня.

Отож киян просять хоча б дотримуватися правил пожежної безпеки – не підпалити під час пікніків лісопарки. Та й курити на балконах так, щоб не зашкодити сусідам.

До слова, у Києві з початку року сталося 339 пожеж у природних екосистемах, їх загальна площа становить 128, 01 Га!

Категорично забороняється:

  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
  • дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.


Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.