У Києві затримали прокремлівського пропагандиста, який закликав до масових заворушень на 9 травня

У Києві затримали прокремлівського пропагандиста, який закликав до масових заворушень  на 9 травня

Спецслужби викрили у столиці проросійського пропагандиста, який готував та розповсюджував в Інтернеті антиукраїнські інформаційні матеріали.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

– Вони (інформаційні матеріали – ред.) були у тому числі спрямовані на радикалізацію публічних акцій для ініціювання масових заворушень під час проведення заходів з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, йдеться у повідомленні.

Співробітники СБУ також встановили, що, здійснюючи адміністрування спільнот у заборонених російських соціальних мережах, агітатор поширював ідеї «української псевдодержавності» та розміщував публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу і порушення територіальної цілісності країни.

– Відповідальність за такі протиправні дії передбачена ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) Кримінального кодексу, нагадали у СБУ.

У зловмисника, який, за даними служби безпеки, діяв за завданням російських кураторів, вилучили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої з доказами здійснення антиукраїнської агітації. Наразі вирішується питання щодо обрання затриманому міри запобіжного заходу.