У Києві ініціюють створення сортувальної станції текстилю

У Києві ініціюють створення сортувальної станції текстилю

На сьогоднішній день кожен з нас стикається з проблемою перевиробництва одягу. За даними «Грінпіс», світове виробництво одягу збільшилося в 2 рази з 2000 до 2014 року. В середньому, кожен купує на 60% більше предметів одягу щороку, а використовує в 2 рази менше, ніж раніше. За «швидкою модою» стоїть низка екологічних, економічних та соціальних проблем.

Люди використовують в рази більше природних ресурсів задля виготовлення одягу, тим самим руйнуючи життя планети.

Наразі в Україні немає сортувальних станцій одягу, а переробити можна лише текстиль, який містить мінімум 80% натуральних тканин. Приймають у гарному стані одяг, який вже не потрібен містянам, благодійні магазини, церкви та благодійні організації. Але тільки благодійні магазини сортують цей одяг, частку з якого продають і значний % прибутку передають на благодійність, а зовсім незначну частину намагаються переробити в килимки, сумки тощо. Тому Благодійний магазин «Ласка» вирішив створити сортувальну станцію текстилю, щоб спробувати посприяти вирішенню глобальної екологічної проблеми на місцевому, київському рівні і дати змогу містянам долучитися до свідомого споживання одягу на більш високому рівні.

За рік в «Ласку» 20 тисяч людей передають близько 84 тонн вживаних, але ще в непоганому стані, речей. У Києві наразі мешкає близько 3 млн людей. Уявляєте скільки одягу, який вже не потрібен, генерує одне місто?

Станція стане основним місцем сортування речей, які будуть віддавати в Благодійний магазин «Ласка». Речі, як і зараз, можна буде принести в магазини Ласка, в контейнери містом (до кінця 2019 їх буде мінімум 7 у ТЦ, ЖК, БЦ), в контейнери в офісах, які замовили послугу збору у «Ласки», а також речі можна буде привезти безпосередньо на станцію. На станції буде відбуватися детальне сортування одягу. Далі – відсортований одяг буде відправлятися за напрямками: продаж в магазинах; передача в благодійні фонди; на виробництво мінвати (утеплювачів); upcycling (виробництво килимків, сумок тощо).


Для реалізації цієї ідеї благодійний магазин «Ласка» збирає гроші (мінімальний внесок – 1 гривня) від усіх, хто підтримує створення станції, на Спільнокошті. Загалом потрібно зібрати 286 тисяч гривень.