У Києві відзначають День пам'яті та примирення

У Києві відзначають День пам'яті та примирення

8 та 9 травня в Україні відзначають Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни.

Символ Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги – червоний мак.

– Саме в ці дні гранично ясно, що для країни побажання миру є найголовнішим. Миру усім нам! І Слава Україні!, – зазначено на сторінці у Facebook Президента України Петра Порошенка.

Він зауважив, що сьогодні Україна разом з іншими демократичними державами та народами вшановує пам’ять усіх загиблих у роки Другої світової війни, усіх, хто витримав нелюдську ношу війни.

У столиці сьогодні та завтра заплановано низку пам’ятних заходів.

Зокрема, сьогодні керівники столиці поклали квіти до Могили невідомого солдата разом з бійцями Муніципальної варти та Муніципальної охорони у парку Вічної Слави.

Також сьогодні о 22:45 відбудеться акція «Перша хвилина миру» з нагоди Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У Національному музеї історії України у Другій світовій війні зберуться ветерани, політики та активісти, закордонні гості – вшанувати Героїв та пом’янути загиблих.

На 9 травня у Києві заплановано кілька велелюдних мітингів та культурно-просвітницьких заходів:

  • у парку Вічної Слави триватиме урочиста церемонія покладання квітів до могили Невідомого солдата;
  • 11:00 – 17:00, у Національному музеї історії України у Другій світовій війні, в рамках концертно-тематичної програми «Пам’ятаємо – Перемагаємо!», відбудуться поминальний реквієм «Пам’ять» та молебень за мир в Україні;
  • 12:00 – 18:00, на Співочому полі Печерського ландшафтного парку для відвідувачів підготовлено мистецьку програму «Рокам ніколи пам’яті не стерти» за участю майстрів мистецтв, художніх аматорських і ветеранських самодіяльних колективів.

До слова, до відзначення Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Києві київські ветерани війни і жертви нацистських переслідувань отримають матеріальну допомогу.