Фільтруватимуть утричі більше: Київ вирішує проблему сміттєвого полігону

Фільтруватимуть утричі більше: Київ вирішує проблему сміттєвого полігону

Київ вирішує проблему зі сміттям. Потужності очисних систем на полігоні №5 у селі Підгірці планують збільшити майже втричі. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко, перевіряючи, як працюють нові фільтраційні станції.

У 2015 році ми відновили і модернізували німецьку систему переробки фільтрату («ROCHEM UF – Systeme GmbH» – ред.), яка не працювала з 2012 року. Без роботи такого обладнання існував ризик потрапляння накопиченого фільтрату в навколишнє середовище. Сьогодні це обладнання працює і потужності для переробки збільшені зазначив Віталій Кличко.

Раніше обладнання переробляло 350 кубів отруйного фільтрату на добу, сьогодні – 550 кубометрів.

Вартість обладнання та його встановлення – 17 млн грн.

На черзі – дооснащення очисної системи ще двома модулями, що дозволить збільшити її потужність до 950 м куб/добу.

Ефективність роботи німецького обладнання мер столиці разом із фахівцем компанії продемонстрували журналістам, показавши дві колби, в одній із яких містився фільтрат з полігону, а в іншій – вже очищена дистильована вода, безпечна для навколишнього середовища.

Нагадаємо, у 2018 році столиця розпочала процес реконструкції полігону. Це перший етап рекультивації сміттєвого полігону.

Минулого року Київрада ухвалила план заходів, остаточною метою якого є створення нових центрів переробки сміття, закриття та забезпечення рекультиваційного утримання полігону № 5.

Рекультивацію такого масштабного та складного об’єкту в Україні не робив ніхто.

Для виконання цієї роботи залучають найкращих українських та міжнародних фахівців. Обстеження полігону здійснили експерти Федерального міністерства Німеччини із питань довкілля, збереження природи та радіаційної безпеки. До обговорення залучають громадськість, зокрема селищні громади, що мають багаторічне неприємне сусідство з полігоном. 

– Сьогодні полігон став більш контрольованим і безпечним в експлуатації завдяки низці ремонтних робіт, оновленню насосного обладнання, ремонту техніки. Зараз інертним ґрунтом майже перекрита перша карта полігону, що займає площу 18 га, ліквідовані аварійні схили, що могли обвалитись, – зазначив Кличко.

Здійснили і реконструкцію в’їзної дороги до полігону, придбали техніку для робіт на полігоні, відремонтували електропідстанції, побудували нову підйомну дорогу на другу карту полігону. Виконання цих робіт – це зменшення ризику аварійних ситуацій.

Вже завершено проект рекультивації першої черги полігону, який проходить державну експертизу. Також передбачено будівництво альтернативи полігону – нового сміттєпереробного заводу в місті Києві.

Полігон твердих побутових відходів №5, ввели в експлуатацію ще у 1986 році, тобто більше 30 років тому. Загальна площа полігону – 65 га. Щороку він приймає 1,2 млн тон відходів, півмільйона з яких надходить зі столиці.

Фото прес-служби мера.