У мерії розкажуть про стійкість пам’яток архітектури до вогню

У мерії розкажуть про стійкість пам’яток архітектури до вогню

У Київраді заслухають звіт щодо стану пожежної безпеки на пам’ятках архітектури столиці. Відповідну ініціативу сьогодні було підтримано депутатами постійної комісії Київради з питань культури. Про це «Вечірньому Києву» повідомили в прес-службі Київради.

Як раніше зазначалося, після подій у Парижі, Київська міська державна адміністрація має перевіри усі об'єкти культурної спадщини та сакральні споруди столиці на предмет дотримання пожежної та техногенної безпеки.

-Напередодні подій в Парижі, але після двох пожеж на об’єктах – пам’ятках архітектури в місті Києві з початку 2019 року, зробив запит щодо кількості загорянь на таких статусних об’єктах в столиці. З відповіді міської адміністрації можна зробити висновок, що явище має системний характер, але місто не має системної програми превентивних дій. Що алогічно, вважаючи на кількість зосереджених в Києві пам’яток різного ступеню значимості. Зокрема, вже спостерігаючи за подіями у Франції, я би запропонував зосередити увагу на Андріївській церкві. Вона має специфічне розташування, незадовільний, попри всі ремонти, технічний стан та зараз знаходиться під наглядом «сімох няньок», – зазначив ініціатор звернення, депутат фракції «Солідарність» у Київраді Олександр Пабат.

Сьогодні в Києві розташовані 3552 об'єкти культурної спадщини, з яких 344 - національного значення, 1980 - місцевого, 1228 – щойно відкриті.

Заслуховування звіту відбудеться на одному з найближчих засідань постійної комісії Київради з питань культури.

Нагадаємо, столичні рятувальники показали, як боролись із пожежею у Києво-Печерській лаврі.