Обережно, кліщі: як уберегтися і не підхопити інфекцію (адреси травмпунктів)

Обережно, кліщі: як уберегтися і не підхопити інфекцію (адреси травмпунктів)

Від весняного тепла почали прокидатися кліщі, укуси яких можуть бути вкрай небезпечними для здоров’я людини. Про це нагадала директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Вона зауважила, що найбільш поширеними захворюваннями на території України, які передаються кліщами є хвороба Лайма, енцефаліт та ерліхіози.

-Поставити діагноз та призначити лікування може лише фахівець, тож при укусі кліщем слід щонайшвидше звернутися до лікаря-інфекціоніста, а для зняття кліща з тіла людини – до травматолога чи хірурга, - цитує Валентину Гінзбург прес-служба КМДА.

За її словами, інкубаційний період може становити від 1 до понад 50 днів. Місце укусу може червоніти та розростатися у пляму до 6 сантиметрів, а може взагалі ніяк не бентежити. Людина може відчувати головний біль різної інтенсивності, нудоту, блювоту.

Може розвитися світлобоязнь, біль очних яблук, оніміння, поколювання, відчуття повзання мурашок, висипи, лихоманка. Небезпека у тому, що хвороби, які передаються кліщами, супроводжуються важкими ураженнями серця, суглобів, нервової системи та мають досить високий відсоток летальних випадків.

Щодо профілактики, то насамперед вона полягає у заходах, які мінімізують ризик укусу. Фахівці радять пам’ятати, що найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві.

Кліщі присмоктуються до тіла людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками та іншими тваринами.

При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується одягатися в світлий одяг із довгими рукавами, вбувати закрите взуття, а голову покривати головним убором. Кліщ вибирає місця для присмоктування з ніжною, тоненькою шкірою (під пахвами, в паху, біля вуха, на волосяній частині голови).

Необхідно періодично проводити само- та взаємоогляди, особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям. Використовувати засоби для відлякування кліщів – сучасні репеленти.

Місце для привалів, нічного сну на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 метрів.

Вдома після прогулянки лісопарковою зоною слід одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.