Проти пожеж: у Києві перевірять всі пам'ятки архітектури й церкви

Проти пожеж: у Києві перевірять всі пам'ятки архітектури й церкви

У столиці перевірять об’єкти культурної спадщини та культові споруди на предмет дотримання пожежної та техногенної безпеки. Відповідне окреме доручення підписав перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

-Загалом у Києві 3552 об’єкти культурної спадщини, з яких: національного значення – 344, місцевого – 1980, щойно виявлених – 1228. Всі об’єкти, що знаходяться у комунальній власності, які постійно використовуються, мають бути першочергово обстеженими, - зауважив Микола Поворозник. - За стан споруд, де є приватні господарі, відповідають безпосередньо власники. Крім того, головна вимога для всіх,  згідно законодавства, – укладання охоронних договорів. За цим договором  власники зобов’язані утримувати пам’ятку у належному стані, використовувати винятково згідно з призначенням та зберегти будівлю. У нас вже були випадки пожеж в історичних будівлях, і всі власники мають бути свідомими та дотримуватися правил пожежної безпеки на об’єктах.

Він окремо звернувся до адміністрацій культових споруд із тим, аби вони також провели відповідні заходи щодо перевірки дотримання пожежної та техногенної безпеки.