Надійність висоток в Україні має підвищитися

Надійність висоток в Україні має підвищитися

В Україні пропонують підвищити надійність проектування висотних будівель, встановивши більш серйозні вимоги до жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій, які використовують при створенні каркасів споруд. Такі вимоги зазначаються у проекті нових державних будівельних норм щодо проектування висотних будинків.

Про це повідомляє сайт Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства з посиланням на заступника Міністра Лева Парцхаладзе.

- Стійкість, надійність та безпека висотних будівель залежить від жорсткості конструкцій. Сьогодні у чинних нормах щодо проектування висотних будівель вимоги щодо жорсткості несучих конструкцій сформульовані лише для залізобетонних каркасів. Проте сучасні технології та рішення дозволяють використовувати у висотному будівництві й інші матеріали, зокрема, сталь та сталезалізобетон. Тому у проекті нових ДБН ми пропонуємо прописати відповідні вимоги і для цих конструкцій, - розповів Лев Парцхаладзе.

За його словами, запровадження нових ДБН дозволить збільшити несучу спроможність висотних будівель як мінімум на 20%, і настільки ж підвищить їх надійність та безпеку.

Заступник міністра підкреслив, що сталеві каркаси мають низку переваг перед бетонними та залізобетонними конструкціями. Це можливість розробляти різні планувальні та архітектурні рішення, удвічі швидший монтаж, ніж у випадку із залізобетоном, і можливість проводити будівництво у будь-який сезон.

Згідно з проектом нових ДБН, вибір конкретної конструктивної системи висотного будинку зі сталевим каркасом має визначатися на основі техніко-економічних розрахунків. Перевагу слід віддавати рамним та рамно-в’язевим системам несучого сталевого каркасу. Гнучкість сталевих колон слід приймати згідно з ДБН В.2.6-198:2014 “Сталеві конструкції. Норми проектування”.

Також під час розрахунку залізобетонних, металевих та сталезалізобетонних несучих елементів висотних будинків, таких як колони, пілони, стіни, простінки тощо потрібно обов’язково враховувати дію вертикальних і горизонтальних сейсмічних навантажень - згідно з ДБН В.1.1-12:2014 “Будівництво в сейсмічних районах”.

Нові ДБН В.2.2-24:20ХХ “Висотні будинки і комплекси” розробляються ДП “Науково-дослідний інститут будівельного виробництва”.

Нагадаємо, висотки в Україні, як у Європі, будуватимуть лише енергоефективними.